• 6 .Borussia M' Gladbach (0 pkt.)
  • 7 .Eintracht Frankfurt (0 pkt.)
  • 8 .FC Augsburg (0 pkt.)

VfL Wolfsburg - SC Freiburg 0-1 w 27. kolejce Bundesligi

VfL Wolfsburg przegrał z SC Freiburg 0-1 w 27. kolejce Bundesligi. ​Jakub Błaszczykowski znalazł się w wyjściowym składzie "Wilków" i grał do 67. minuty.

Bundesliga - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Sytuacja broniącego się przed spadkiem VfL Wolfsburg robi się coraz trudniejsza.

Gospodarze mieli pierwszą okazję do objęcia prowadzenia w 8. minucie, ale Mario Gomez był na spalonym. Dziewięć minut później goście odetchnęli z ulgą, gdy ich bramkarz sparował piłkę na róg po strzale Riechedly Bazoera. Alexander Schwolow dobrze zachował się też w 34. minucie, gdy nie dał się pokonać Gomezowi, który próbował zaskoczyć go uderzeniem piętą.

Goście byli najbliżej zdobycia gola w pierwszej połowie w 21. minucie po strzale Floriana Niederlechnera, ale piłka przeleciała obok bramki.

Pięć minut po zmianie stron na bramkę gości szarżował Vieirinha, celował w krótki róg, ale trafił w boczną siatkę.

Jedenaście minut po tym, jak boisko opuścił Błaszczykowski, goście rozegrali kontrę, którą na gola zamienił Niederlechner. Obrona Wolfsburga poszła w rozsypkę po znakomitych podaniach Vincenzo Grifo i Nilsa Petersena, a Niederlechner ładnie przymierzył z linii pola karnego.

W innym środowym meczu piłkarze RB Lipsk pokonali na wyjeździe FSV Mainz 3-2 i zmniejszyli stratę do prowadzącego w tabeli Bayernu Monachium do dziesięciu punktów.