• 6 .Eintracht Frankfurt (13 pkt.)
  • 7 .Bayern Monachium (13 pkt.)
  • 8 .1. FSV Mainz 05 (9 pkt.)

VfL Wolfsburg - Schalke 3-0. De Bruyne odchodzi do Man City

VfL Wolfsburg rozbił Schalke 04 Gelsenkirchen 3-0 w meczu 3. kolejki Bundesligi. "Wilki" wystąpiły bez swojej największej gwiazdy - Kevina De Bruyne. Dyrektor sportowy klubu Klaus Allofs przyznał, że po uzgodnieniu drobnych szczegółów piłkarz odejdzie do Manchesteru City.

Bundesliga - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

De Bruyne strzelił 16 goli i zaliczył 28 asyst w 51 meczach minionego sezonu. Zachodnie media informowały przed kilkoma dniami, że odejdzie do Man City za 75 mln euro, a kwota transferu może wzrosnąć o kolejnych pięć milionów.

W składzie gospodarzy zabrakło także Ivana Periszicia, który chce przenieść się do Interu Mediolan.

Mimo osłabień, Wolfsburg od początku ruszył do ofensywy i zepchnął rywali do obrony. W 17. minucie Christian Trasch dośrodkował z prawego skrzydła, a niepilnowany na szóstym metrze Bas Dost dostawił nogę i bramkarz był bez szans.

W 59. minucie na 2-0 podwyższył Ricardo Rodriguez z rzutu karnego. Już po chwili Rodriguez dośrodkował z rzutu rożnego, a Timm Klose zaskoczył rywali i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza.

VfL Wolfsburg - Schalke 04 Gelsenkirchen 3-0 (1-0)

Dowiedz się więcej na temat: VfL Wolfsburg | Schalke 04 | Kevin De Bruyne | Ivan Perisic | Bundesliga