F1. Były mistrz świata zaniepokojony zachowaniem Hamiltona

Lewis Hamilton zakończył występ w kwalifikacjach po Q1. W jego samochodzie doszło do awarii układu hydraulicznego. Po fakcie Brytyjczyk wyglądał na załamanego. Jego zachowanie zaniepokoiło byłego mistrza świata Nico Rosberga. – Nigdy go takiego nie widziałem – stwierdził Niemiec. Kwalifikacje wygrał Sebastian Vettel (Ferrari).

Ostatnie tygodnie nie są najlepsze dla Lewisa Hamiltona. Brytyjczyk nie ukończył Grand Prix Austrii z powodu usterki, na początku GP Wielkiej Brytanii został uderzony przez Kimiego Raikkonena i musiał wymienić skrzydło, przez co przebijał się przez całą stawkę, a teraz podczas kwalifikacji na torze Hockenheim w samochodzie czterokrotnego mistrza świata doszło do awarii układu hydraulicznego. Po fakcie Hamilton ukucnął, opuścił głowę i tak trwał przez długich kilkadziesiąt sekund. Ostatecznie zajął 14. miejsce, ale może jeszcze zostać cofnięty na dalszą lokatę, jeśli wymieni jakąś część w samochodzie.

Reklama

Zachowanie Brytyjczyka bardzo zaskoczyło jego byłego kolegę z zespołu Nico Rosberga. – Nigdy wcześniej nie widziałem takiego zachowania Hamiltona. To chyba jakiś brak wiary we własne umiejętności i możliwości. To zrozumiałe, że był załamany, ale jego mowa ciała kompletnie mnie zaskoczyła – wyjaśnił Rosberg.

W znacznie lepszym nastroju był Sebastian Vettel. Niemiec był najszybszy w sobotnich kwalifikacjach i dodatkowo ustanowił nowy rekord toru Hockenheim. Kierowca Ferarri wywalczył swoje 55. pole position w karierze. Drugie miejsce zajął Fin Valtteri Bottas (Mercedes), a trzecie kolejny Fin Kimi Raikkonen (Ferrari).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje