F1. Daniel Ricciardo: Ten sport jest szalony

Daniel Ricciardo powetował sobie ostatnie niepowodzenia i w świetnym stylu wygrał w niedzielę Grand Prix Chin. To był szalony weekend dla kierowcy Red Bulla, który cudem wystartował w sobotnich kwalifikacjach po uszkodzeniu silnika. Dla Ricciardo zwycięstwo było tak ważne, że zaszkliły się mu oczy na mecie.

- Tydzień temu miałem spuszczoną głowę po dwóch okrążeniach, sfrustrowany na sport i wszystko co jest z nim związane. Czasami zastanawiam się, dlaczego wybrałem ten sport, bo tak wiele rzeczy wpływa na wynik, a są poza twoją kontrolą. Ale kiedy masz taki dzień jak dziś, to wynagradza ci 50 złych dni - mówił uradowany australijski kierowca po zwycięstwie w Chinach.

Reklama

Tydzień temu Ricciardo nie dokończył wyścigu w Bahrajnie, bo awarii doznała elektronika i samochód odmówił posłuszeństwa, podczas gdy na inaugurację w Australii 28-latek został cofnięty na starcie i nie miał szans na dobry wynik.

W Chinach wydawało się, że ponownie Ricciardo poczuje zawód. Mało brakowało a zawodnika Red Bulla nie wziąłby udziału w kwalifikacjach po uszkodzeniu silnika. Mechanikom udało się jednak zdążyć na czas i zakwalifikować się na szóstym miejscu.

Ale szczęście uśmiechnęło się do Ricciardo w wyścigu. Zespół skorzystał na pojawieniu się na torze samochodu bezpieczeństwa i w tym czasie zarządził w aucie Australijczyka wymianę opon, dzięki czemu po wznowieniu Ricciardo był niezwykle szybki i pędził po objęcie prowadzenia. Dokonał tego, wyprzedziwszy w znakomitym stylu Valtteriego Bottasa.

- Okazja zapukała. Wydawało nam się, że nie wezmę udziału w kwalifikacjach, a po 24 godzinach jestem tutaj… Ten sport jest szalony - Ricciardo nie mógł się nadziwić szczęściu.

- Gdybyśmy spóźnili się wczoraj dwie minuty, dziś ruszałbym z końca. Bardzo, bardzo dziękuję naszym ludziom, że pomogli mi się tutaj znaleźć - mówił Australijczyk, dla którego to szóste zwycięstwo w karierze.

kip

Dowiedz się więcej na temat: Daniel Ricciardo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje