F1. Lewis Hamilton przedłużył kontrakt z Mercedesem

Lewis Hamilton podpisał nowy, dwuletni kontrakt z Mercedesem, który wiąże go ze "Srebrnymi Strzałami" do sezonu 2020 włącznie.

Brytyjski kierowca dołączył do zespołu w 2013 roku. W ciągu pięciu lat zdobył trzy tytuły mistrzowskie. Poprzednia umowa Hamiltona wygasała z końcem tego sezonu. Czwartkowy komunikat szefa zespołu Toto Wolff wszelkie plotki na temat przyszłości Brytyjczyka - Hamilton ma szansę przynajmniej na jeszcze trzy tytuły w barwach Mercedesa.

Reklama

- Przedłużenie kontraktu to była formalność, odkąd z Toto usiedliśmy do rozmów. Dobrze jest złożyć podpis, ogłosić to i przejść do swoich obowiązków - stwierdził bez większych emocji Lewis Hamilton, który od początku wiązał swoją przyszłość właśnie z tym zespołem.

- Jestem częścią wyścigowej rodziny Mercedesa od 20 lat. Nigdy nie byłem bardziej szczęśliwy - zapewnił. - Nadajemy na tych samych falach zarówno na torze, jak i poza nim. Liczę na kolejne zwycięstwa. Jestem przekonany, że Mercedes to właściwe miejsce na najbliższe lata - dodał Hamilton, który do stajni z Brackley przeszedł pięć lat temu z McLarena.

- Byliśmy jednomyślni z Lewisem od pierwszej rozmowy na temat szczegółów tego kontraktu po zakończeniu ubiegłego sezonu. Wokół tej sprawy narosło wiele spekulacji, dobrze więc było to przeciąć i ogłosić. W tym tygodniu podpisaliśmy finalne dokumenty i nie chcieliśmy dłużej trzymać ludzi w niepewności - stwierdził Toto Wolff, który w oficjalnym komunikacie nawet nie musiał zachwalać Lewisa Hamiltona, ponieważ "liczby mówią same za siebie".

Dowiedz się więcej na temat: Lewis Hamilton | Mercedes

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje