F1. Pieniądze od Sirotkina zostaną wydane na rozwój bolidu Williamsa

Williams w sezonie 2018 Formuły 1 będzie miał parę najmniej doświadczonych kierowców - to minus. Plusem ma być to, że potężne wsparcie finansowe od sponsorów Siergieja Sirotkina i Lance'a Strola zostanie wykorzystane na rozwój bolidu. Przy wsparciu kierowcy testowego Roberta Kubicy może to przynieść wyraźna poprawę osiągów. Taką nadzieję na łamach "Autosportu" wyrazili szefowie Williamsa i rosyjscy sponsorzy.

Za Sirotkinem stoi zespół SMP Racing, dysponujący gotówką SMP Bank Rosji. Do mediów przeciekały informacje, że sponsor wykłada 20 mln dolarów, ale są też opinie, że chodzi o znaczenie większą kwotę. Odniósł się do tego Dmitrij Samorukow, dyrektor wykonawczy SMP Racing.

Reklama

- Finansowa strona naszej umowy jest ściśle tajna, ale jesteśmy przekonani, że nasz wkład zostanie przeznaczony na technologię, by samochód był szybszy. Bez względu na to, o jakie pieniądze chodzi, mamy umowę, że zostaną wydane na rozwój bolidu, nie na opłacenie rachunków - dodał Rosjanin.

Z tego względu dyrektor techniczny Williamsa Paddy Lowe wierzy, że bolid będzie znacznie szybszy, niż w zeszłym roku.

- Zawsze ustalamy bardzo ambitne wewnętrzne cele. Tak jest również z nowym samochodem, który zaprezentuje w lutym. To będzie wyraźny krok naprzód w porównaniu z poprzednim sezonem. Dokąd nas to zaprowadzi, w porównaniu z innymi zespołami, tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Będziemy naciskać miesiąc po miesiącu, jesteśmy optymistami, ale także realistami - powiedział Lowe.

Po prezentacji bolidu w lutym prace nad rozwojem maszyny nie ustaną. Wielką rolę odegra tu Robert Kubica, jako kierowca testowy i rozwojowy. Pierwsze przedsezonowe testy na torze w Katalonii odbędą się w dniach 26.02 - 1.03. Początek sezonu to wyścig w Melbourne (23-25.03).

Dowiedz się więcej na temat: Siergiej Sirotkin | Lance Stroll | Robert Kubica

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje