Formuła 1. Lewis Hamilton nie ma zamiaru iść na emeryturę

Brytyjski kierowca zdobył mistrzostwo świata w poprzednim sezonie. W obecnym jak na razie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Lewis Hamilton z Mercedesa zapewnia, że nadal jest zmotywowany, aby walczyć o tytuł i to nie tylko w tym roku. Teraz przed nim i ekipą walka o Grand Prix Francji na torze Paul Ricard niedaleko Marsylii.

Cały czas przedłużają się rozmowy 33-latka z szefami jego zespołu. Strony nie mogą porozumieć się w kwestii nowego kontraktu zawodnika. Obecna umowa wygasa z końcem tego roku. Hamilton na pewno będzie jednak jeździł dalej.

Reklama

- Jest wiele różnych rzeczy, które cały czas mnie motywuję. Moje pragnienie wygrywania mistrzostwach jest większe niż kiedykolwiek wcześniej. Robiłem w życiu wiele różnych rzeczy, mam dużo interesów, ale nic nie byłoby możliwe bez ścigania się – przyznał Hamilton.

- Oczywiście głównym rdzeniem, który napędza mnie do życia są wyścigi. Aby znaleźć się w miejscu, w którym jestem musiałem poświęcić wiele czasu i zaangażowania. Kocham to robić. Uwielbiam rywalizację i kolejne wyzwania.

Jak na razie liderem w walce o tytuł jest inny czterokrotny mistrz świata, a więc Sebastian Vettel. To właśnie niemiecki kierowca Ferrari wydaje się faworytem niedzielnego wyścigu o Grand Prix Francji. Zmagania najbardziej prestiżowej klasy wracają do tego kraju po dziesięciu latach.

Dowiedz się więcej na temat: Lewis Hamilton | F1 | Formuła 1

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje