Formuła 1. Robert Kubica w środku stawki podczas porannej sesji testowej w Barcelonie

W środę odbywa się drugi dzień pierwszych testów w trakcie sezonu Formuły 1. Auto Williamsa prowadzi w Barcelonie Robert Kubica, który w sesji porannej plasował się w środku stawki z czasem 1.19,253 uzyskanym na supermiękkiej mieszance opon. Najlepszy wynik wykręcił trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej MŚ Valtteri Bottas z Mercedesa (1.16,904).

Testy w trakcie sezonu to niezwykle ważny czas dla zespołów Formuły 1, które mają unikalną okazję popracowania nad ulepszeniami w samochodach i sprawdzenia różnych ustawień nie podczas weekendu z Grand Prix. Z tego powodu ekipy zjawiły się w Hiszpanii z poważnym pakietem modyfikacji. Następna i jednocześnie ostatnia taka okazja nadarzy się na przełomie lipca i sierpnia na węgierskim torze Hungaroring.

Reklama

Według przepisów Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) w dwóch z czterech dni testów w trakcie sezonu szansę muszą otrzymać zawodnicy, którzy przejechali w dwóch lub mniej GP. Z tego też powodu auto Williamsa prowadził we wtorek młody kierowca teamu Oliver Rowland. 25-latek przejechał 121 okrążeń, a jego najlepszy czas 1.20,009 na oponach hipermiękkich był dziewiątym wynikiem tego dnia.

Z rezultatów w testach ciężko wyciągać daleko idące wnioski, bo tylko zespoły wiedzą, na czym się skupiały, co chciały testować i z jakim obciążeniem w baku samochody wyjeżdżały na tor. Pewne jest natomiast to, że Williams miał pełne ręce roboty, bo wyniki teamu w tym sezonie rozczarowują.

W środę za sterami FW41 usiadł Kubica. Do przerwy obiadowej krakowianin przejechał 59 okrążeń i miał siódmy czas (1.19,253) na oponach supermiękkich.

Najszybsi byli kolejno Valtteri Bottas z Mercedesa (1.16,904), Antonio Giovanizzi z Ferrari (1.16,972) i Kevin Magnussen z Haasa (1.18,274). Bottas i Giovanizzni kilkakrotnie zamieniali się miejscami, ale na obiad jako lider schodził Bottas. Obaj przejechali po 60 okrążeń.

kip

Dowiedz się więcej na temat: Robert Kubica | Formuła 1

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje