Formuła 1. Sainz: Skorzystam z rad Alonso

W nowym sezonie Formuły 1 kierowcą McLarena będzie Carlos Sainz Jr. Hiszpan zastąpi swojego rodaka Fernando Alonso, który zdecydował się zrezygnować ze startów w królowej sportów motorowych. – Na pewno porozmawiam z Fernando i poproszę go o kilka rad, żeby jak najszybciej wdrożyć się w nowym zespole – stwierdził Sainz Jr.

Przerwa letnia obfitowała w wiele ciekawych transferów. Istne trzęsienie ziemi wywołał Daniel Ricciardo, który zdecydował się na przenosiny do Renault. Nowego zespołu potrzebował Carlos Sainz Jr, obecny kierowca francuskiego teamu. Hiszpan zdecydował się na ofertę McLarena. Zespół z Woking musiał szukać zastępcy dla Fernando Alonso, który po tym sezonie odejdzie z F1.

Reklama

Carlos Sainz Jr. już zapowiedział, że porozmawia z Fernando i liczy na jego pomoc przy przenosinach. – Ostatnio byliśmy na urlopach, więc nie mieliśmy okazji, żeby się spotkać, ale w Spa na pewno z nim porozmawiam. Poproszę go o kilka rad, bo chcę jak najszybciej wdrożyć się w nowym zespole. Czy mamy szansę na zwycięstwa? Nie wiem, bo tak naprawdę nie mam żadnych informacji na temat przyszłorocznego samochodu. Najpierw będę musiał porozmawiać z inżynierami. Wówczas dowiem się, na co będzie nas stać – wyjaśnił Sainz Jr.

Formuła 1 wróci po przerwie letniej w weekend 24-26 sierpnia. W niedzielę zostanie rozegrana 13. runda mistrzostw Grand Prix Belgii. Liderem klasyfikacji generalnej jest Lewis Hamilton z dorobkiem 213 punktów. Sainz Jr. zajmuje 11. miejsce (30 pkt).

Dowiedz się więcej na temat: Carlos Sainz junior

Reklama

Reklama

Reklama