Formuła 1. Stroll: Samochód Williamsa potrzebuje więcej czasu

Za nami pierwsze treningi przed Grand Prix Australii. Kierowcy Williamsa, a więc ekipy, w której rezerwowym jest Robert Kubica nie zachwycili. – Nasz samochód jest lepszy niż w poprzednim sezonie. Od razu nie da się jednak wszystkiego zrobić – mówi Lance Stroll. W niedzielę wyścig główny w Melbourne.

Występujący w barwach Williamsa Siergiej Sirotkin na pierwszym treningu był 12. (1.26,536), a jego kolega z teamu Lance Stroll został sklasyfikowany o trzy pozycje niżej (1.26,636). Po południu czasu australijskiego, to Kanadyjczyk był wyżej - uzyskał 14. czas (1.25,543), a Rosjanin 18. (1.25,974)

Reklama

- Projekt nowego samochodu jest o wiele bardziej odważny niż w poprzednim sezonie. Potrzeba nam więcej czasu, aby się do niego przyzwyczaić i w pełni wykorzystać jego możliwości – powiedział Stroll.

- Auto już jest lepsze niż ostatnio, ale tak jest w przypadku pozostałych zespołów. Tak naprawdę możemy tylko coś stwierdzić na podstawie startu w Melbourne. Teraz czuję się w samochodzie o wiele lepiej niż wcześniej. Ma na dodatek więcej doświadczenia. Uważam, że mogę być o wiele szybszy – mówił kanadyjski 19-latek.

- Trudno było mi dobrze zaprezentować się w kwalifikacjach, bo kończyłem je na Q1 albo Q2. Nie jest łatwo przystosować się do opon i znaleźć odpowiednie czucie z autem, gdy jechało się tak naprawdę na maksa tylko przez jedno albo dwa okrążenia. Wiem teraz o wiele lepiej, czego się spodziewać. Dlatego też sądzę, że mogę spisać się w eliminacjach o dużo lepiej niż w poprzednim sezonie.

Strollowi od początku przygotowań bardzo pomaga m.in. Robert Kubica. Polak pełni w zespole rolę kierowcy rezerwowego.

- Ja i drugi kierowca Siergiej Sirotkin mamy wokół siebie bardzo doświadczony zespół. Czuję się w zespole niezwykle komfortowo. Znam wszystkie tory i wiem, jak zachowywać się każdego dnia na każdym z nich. Robię wszystko, co w mojej mocy i nie widzę powodów, aby ten sezon nie był lepszy od poprzedniego. Oczywiście, mam nadzieję, że samochód także będzie konkurencyjny – dodał Stroll.

W poprzednim sezonie Kanadyjczyk w barwach Williamsa wywalczył 40 punktów. Pierwszych trzech wyścigów nie ukończył.

W sobotę rano polskiego czasu kwalifikacje, a w niedzielę wyścig główny o Grand Prix Australii.

Dowiedz się więcej na temat: Lance Stroll | williams | Siergiej Sirotkin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje