Nowy bolid Saubera w barwach Alfa Romeo

Kolejny zespół Formuły 1 pokazał bolid na sezon 2018. Tym razem nową maszynę odsłonił Sauber. Najsłabszy team poprzedniego sezonu liczy na poprawę wyników, a to dzięki bliższej współpracy z Ferrari.

W 2017 roku Sauber miał granatowe barwy, teraz zmienił je na czerwono - białe. To nawiązanie do Alfy Romeo, która związała z Sauberem. Logo włoskiego producenta znalazło się na nosie, a nazwa na tylnym skrzydle.

Reklama

Alfa Romeo to siostrzana marka Ferrari i zacieśnienie współpracy ma przynieść Sauberowi sportowy awans. Pierwsza wymierna korzyść to udostepnie silników w specyfikacji na 2018 rok. W ubiegłym sezonie Sauber miał jednostkę z 2016.

- Powrót Alfy Romeo do Formuły 1 to kamień milowy dla naszego zespołu. Jestem zaszczycony, że wybrali nas do współpracy - mówi właściciel zespołu Frederic Vasseur.

- Nie mogę się doczekać startu sezonu, chciałbym już zobaczyć Marcusa Ericssona i Charlesa Leclerca na torze. To perfekcyjny skład kierowców, jeden jest doświadczony, a drugi to obiecujący debiutant - dodaje francuz.

- Włożyliśmy dużo wysiłku w budowę modelu C37. Filozofia jest zupełnie inna, zmieniła się koncepcja pakietu aerodynamicznego. Nowy silnik Ferrari zwiększy osiągi. Mam nadzieję, że zaliczymy wyraźny progres - komentował Vasseur.

Już 26 lutego rozpoczną się przedsezonowe testy Formuły 1 na torze w Katalonii. Przy tej okazji Kubica powinien przystąpić do pracy nad rozwojem bolidu Williamsa. Sezon rozpocznie się 22 marca w Australii. Polski kierowca ma w umowie zapewniony udział w trzech sesjach treningowych podczas weekendów GP - w Hiszpanii, Austrii i Abu Zabi.

Dowiedz się więcej na temat: Alfa Romeo | Sauber

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje