Hokej. Oleg Znarok zrezygnował z funkcji selekcjonera Rosji

Oleg Znarok niespodziewanie zrezygnował z funkcji trenera reprezentacji Rosji w hokeju na lodzie. Stało się to niecałe dwa miesiące po wielkim sukcesie na igrzyskach w Pjongczangu, gdzie jego podopieczni zdobyli pierwszy od 26 lat złoty medal olimpijski.

Szef rosyjskiej federacji Władisław Trietjak poinformował, że Znarok "był zmęczony psychicznie" i że zastąpi go Ilja Worobiow, który w maju poprowadzi drużynę w mistrzostwach świata w Danii.

Reklama

Znarok jest także trenem SKA Sankt Petersburg, które odpadło w półfinale ligi rosyjskiej, będąc gorszym od CSKA Moskwa.

W Pjongczangu "Olimpijczycy z Rosji", bo pod takim szyldem - ze względu na skandal dopingowy - zostali dopuszczeni przez MKOl do startu, wygrali zawody w hokeju na lodzie, pokonując w finale po dogrywce Niemców 4-3. Był to pierwszy od 1994 roku turniej olimpijski bez udziału graczy NHL.

Poprzednio Rosjanie wywalczyli złoty medal olimpijski w 1992 roku w Albertville, startując w reprezentacji Wspólnoty Niepodległych Państw.

Znarok objął drużynę narodową bezpośrednio po zakończonych niepowodzeniem igrzyskach w Soczi w 2014 roku, gdzie "Sborna" odpadła w ćwierćfinale. Trzy miesiące później Rosjanie pod jego kierunkiem zdobyli tytuł mistrzów świata.

Dowiedz się więcej na temat: hokeiści Rosji

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje