Hokejowe MŚ. Finlandia pokonała USA 6-2 i wygrała grupę B

Finlandia pokonała USA 6-2 w meczu o pierwsze miejsce w grupie B hokejowych mistrzostw świata, które odbywają się w Danii.

"Suomi" dzięki temu zwycięstwu zapewnili sobie wygraną w grupie i pozostanie w Herning, gdzie w czwartkowym ćwierćfinale zagrają ze Szwajcarią.

We wtorek kolejny świetny mecz rozegrał Sebastian Aho. Niespełna 21-letni napastnik strzelił trzy gole i jest liderem klasyfikacji strzelców z dziewięcioma trafienami oraz klasyfikacji kanadyjskiej z 17 punktami. W tej drugiej klasyfikacji tyle samo "oczek" ma Patrick Kane, który przeciwko Finom zdobył dwa punkty - za bramkę i asystę.

Aho rozpoczął strzelanie już w 11. minucie, a drugie trafienie dołożył w 18. Po pierwszej tercji Finlandia prowadziła 2-0. Aho hat-tricka skompletował w 57. minucie, strzałem do pustej bramki ustalając wynik spotkania.

To był pojedynek dwóch najskuteczniejszych drużyn tegorocznych mistrzostw świata. "Suomi" mają już na koncie 38 bramek, a Amerykanie, którzy ponieśli dopiero pierwszą porażkę - 39.

Finowie w ćwierćfinale zagrają ze Szwajcarią. "Helweci" zapewnili sobie czwarte miejsce w grupie A, wygrywając z Francją 5-1. Szansę na tę pozycję mieli jeszcze Słowacy, którzy pokonali zdegradowaną już Białoruś 7-4, ale musieli liczyć na potknięcie Szwajcarów. Tak się nie stało i nasi południowi sąsiedzi stracili do nich punkt.

Jak się okazuje brzemienny w skutki dla Słowaków był mecz z Czechami, w którym prowadzenie stracili na 10 sekund przed końcową syreną, a potem przegrali po dogrywce. Tak więc zamiast trzech "oczek" wywalczyli tylko jedno...

Hokeiści ze Stanów Zjednoczonych w ćwierćfinale zmierzą się właśnie z Czechami. Inne pary poznamy po dzisiejszych wieczornych meczach, w który Rosja zagra ze Szwecją o pierwsze miejsce w grupie A, a Łotwa z Danią, o to, kto zostanie ostatnim ćwierćfinalistą w grupie B.