Hokejowe MŚ. Rosja - Słowacja 4-0. Korea zdegradowana

Rosjanie pewnie wywiązali się z roli faworytów i pokonali Słowaków 4-0 w meczu szóstej kolejki rozgrywek grupowych hokejowych mistrzostw świata w Danii. W równolegle rozgrywanym spotkaniu Korea przegrała z Norwegią 0-3 i została zdegradowana z elity.

Rosjanie walczą o pierwsze miejsce w grupie, a Słowacy o zajęcie czwartej pozycji premiowanej awansem do ćwierćfinału.

"Sborna" była faworytem i wynik nie do końca odpowiada ich rzeczywistej przewadze. Tylko w pierwszej tercji oddali 17 celnych strzałów. Z kolei Słowacy tylko dwa i to pomimo że przez dwie minuty atakowali w przewadze liczebnej.

Gol dla Rosji "wisiał w powietrzu" i w końcu padł w 12. minucie. Maksym Mamin wstrzelił krążek z ostrego kąta, a gdy bramkarz go odbił, Nikita Szosznikow trącił go na wolne pole, a Mamin zdążył objechać bramkę i trafić do pustej siatki.

W 17. minucie Nikita Gusiew dostał celne podanie zza bramki, oddał niesygnalizowany strzał po lodzie, a krążek odbił się od łyżwy Michala Cajkovsky'ego i wpadł do bramki.

W kolejnych dwóch częściach przewaga Rosjan nie była już tak duża. Pilnowali dwubramkowej zaliczki i kontrolowali grę, a ataki coraz bardziej zmęczonych Słowaków miały coraz mniejszy impet.

Nie powiodła się im także próba odwrócenia losów spotkania w końcówce, gdy wycofali bramkarza, aby móc wprowadzić dodatkowego ofensywnego zawodnika. Rosjanie przechwytywali krążek i dwukrotnie posłali go do pustej bramki.

W równolegle rozgrywanym spotkaniu w Herning Korea nie sprostała Norwegii i przegrywając 0-3, straciła szansę na utrzymanie wśród najlepszych. Za rok zagra w dywizji IA (drugi poziom rozgrywkowy). Drugim zdegradowanym zespołem została już wcześniej Białoruś.