Hokejowe MŚ. Szwecja - Szwajcaria 2-1 po dogrywce

Szwecja wygrała ze Szwajcarią 2-1 po dogrywce w Pradze w meczu grupy A hokejowych mistrzostw świata elity. "Złotego gola" zdobył Filip Forsberg.

W 8. minucie Elias Lindholm strzałem z bliska nie dał szans szwajcarskiemu bramkarzowi. Cztery minuty później Szwajcarzy cieszyli się z wyrównania, ale przedwcześnie, bo krążek nie przekroczył linii bramkowej całym obwodem i sędzia nie uznał bramki.

W 28. minucie Fiala znalazł się w sytuacji sam na sam z Jhonasem Enrothem, ale górą był szwedzki bramkarz. Po chwili Szwajcarów uratował słupek. Po tej sytuacji hokeiści "Trzech Koron" przycisnęli, a rywale zaczęli się gubić. "Setkę" miał Victor Rask, lecz powstrzymał go Leonardo Genoni.

Szwajcarzy świetnie rozpoczęli trzecią tercję - po strzale Erica Bluma krążek odbił się od Simona Bodenmanna i zmylił Enrotha. Wyrównujący gol dodał im wiary i energii. W 51. minucie Roman Josi huknął w słupek.

Losy meczu rozstrzygnęły się w dogrywce. Szwajcarzy bronili się w osłabieniu i faworyci wykorzystali okazję. Gola na wagę dwóch punktów zdobył Filip Forsberg.

W równolegle rozgrywanym spotkaniu grupy B walcząca o utrzymanie Dania odniosła bardzo cenne zwycięstwo z Norwegią 4-1. Decydująca okazała się skuteczność podczas gry w przewadze liczebnej. Duńczycy strzelili gole na 2-1 i 3-1, gdy na ławce kar siedzieli norwescy hokeiści.

Trener Norwegów Roy Johansen postawił wszystko na jedną kartę i wycofał bramkarza cztery i pół minuty przed końcem, ale wynik już się nie zmienił.