Jarosław Kłys opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski przed MŚ

Jarosław Kłys opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski przed hokejowymi mistrzostwami świata Dywizji I Grupy B. Powodem jest kontuzja barku doświadczonego obrońcy.

35-letni hokeista przed kilkoma dniami zdobył z Comarch Cracovią swój 11 tytuł mistrza Polski (cztery z "Pasami" i siedem z Unią Oświęcim). Jego absencja to duże osłabienie reprezentacji.

Reklama

- Ból był na tyle silny, że nie mógł trenować i wczoraj wrócił do domu - powiedział kierownik reprezentacji, a niegdyś znakomity nasz hokeista Andrzej Zabawa.

Wiele wskazuje na to, że na mistrzostwa do Doniecka nie pojedzie także inny doświadczony obrońca "Biało-czerwonych" Adam Borzęcki.

Jego klub Schwenninger Wild Wings rozpoczął dopiero walkę w półfinale 2. Bundesligi. W pierwszym starciu drużyna "Borzeny" pokonała Ravensburg Towerstars 5-3. W piątek drugie stracie. Gra toczy się do czterech wygranych.

Zgrupowanie w Tychach opuścił także lider Comarch Cracovii Leszek Laszkiewicz. Nie pojedzie z kadrą na Węgry na mecze towarzyskie (z Węgrami i Japonią), ale dołączy do zespołu w przyszłym tygodniu. Trener reprezentacji Igor Zacharkin dał Leszkowi wolne, aby mógł wrócić do żony, która urodziła w piątek córeczkę (dumnemu tacie gratulujemy!).

Mirosław Ząbkiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje