Młodzieżowe IO - hokeiści USA ze złotym medalem

Reprezentacja USA w hokeju na lodzie wygrała 5-2 z Kanadą w finale młodzieżowych igrzysk olimpijskich, które zakończyły się w niedzielę w norweskim Lillehammer.

W imprezie srebrny medal w łyżwiarskim sprincie drużynowym zdobyła w środę Karolina Gąsecka (IUKS Dziewiątka Tomaszów Mazowiecki).

Nie prowadzono oficjalnej klasyfikacji medalowej, ponieważ w wielu konkurencjach występowały międzynarodowe zespoły.

W sprincie drużynowym Gąsecka startowała razem z Holenderką Elisą Dul, Amerykaninem Austinem Klebą i Kazachem Anwarem Muchamadijewem.

W trwających od 12 lutego zawodach rywalizowali młodzi sportowcy (14-19 lat) z 70 krajów. Medal Gąseckiej jest pierwszym w historii startów Polaków w igrzyskach, które zostały zainaugurowane w 2012 roku w Innsbrucku.

Dowiedz się więcej na temat: hokej | igrzyska olimpijskie