PZHL chce zorganizować hokejowe mistrzostwa świata

Prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Dawid Chwałka zapowiedział, że będzie starał się o prawo zorganizowania przyszłorocznych mistrzostw świata w Arenie Kraków.

- Podczas kongresu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) w Mińsku złożę aplikację na organizację turnieju mistrzostw świata. Mamy nadzieję, że zaplecza elity - powiedział szef związku.

Reklama

"Biało-czerwoni" występują w Dywizji IB, czyli trzeciej lidze światowej, ale już za kilkanaście dni będą walczyć o awans do Dywizji IA i jest realna szansa, aby wreszcie wrócić na zaplecze elity.

- Jeszcze nikt z PZHL nie zgłosił się do nas w tej sprawie, ale oczywiście jesteśmy otwarci na hokejowe mistrzostwa świata w naszym mieście - powiedział INTERIA.PL Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

- Arena Kraków posiada zarówno dużą, jak i małą treningową taflę, a na kwiecień przyszłego roku nie mamy zabukowanej jeszcze żadnej imprezy. Trwają rozmowy o zorganizowanie u nas mistrzostw w łyżwiarstwie figurowym w 2017 roku. Hokej mógłby być wcześniej. Czekamy na kontakt ze strony władz polskiego hokeja - dodał Krzysztof Kowal.

Autor: Michał Białoński


Dowiedz się więcej na temat: pzhl | Kraków Arena | hokejowe MŚ | Dawid Chwałka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje