Champions Challenge w hokeju na trawie: wysoka porażka Polaków

Polscy hokeiści na trawie przegrali w malezyjskim Kuantan z Nową Zelandią 3-8 (0-4) w swoim trzecim spotkaniu Champions Challenge I. Podopieczni Karola Śnieżka rywalizację w grupie zakończyli na czwartym miejscu, ale wciąż mają szansę gry o najwyższe lokaty.

Nowozelandczycy, najwyższej sklasyfikowany zespół spośród wszystkich uczestników Champions Challenge I (szóste miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Hokeja) udzielili polskiej drużynie surowej lekcji. "Biało-czerwoni" przegrywali już 0-7, dopiero trafienie Tomasza Górnego oraz dwa gole Krystiana Makowskiego w końcówce spotkania, sprawiły, że wynik nie wyglądał aż tak fatalnie.

Reklama

W innym meczu grupy A Irlandia wygrała z Japonią 1-0. Nowa Zelandia, z kompletem zwycięstw, zajęła pierwsze miejsce w grupie A, a kolejne lokaty - Irlandia, Japonia oraz Polska. Zgodnie z regulaminem rozgrywek Champions Challenge wszystkie zespoły biorące udział w turnieju, awansują do ćwierćfinału, w którym pary tworzone są "na krzyż". Polscy hokeiści zmierzą się ze zwycięzcą grupy B - Kanadą bądź Koreą Południową (rywalizacja w niej jeszcze trwa). Spotkania ćwierćfinałowe zaplanowano na czwartek.

Champions Challenge I jest bezpośrednim zapleczem prestiżowego Champions Trophy, w którym występują topowe zespoły z całego świata. Jest on również zaliczany do rankingu Międzynarodowej Federacji Hokeja. Turniej potrwa do 4 maja.

Polska - Nowa Zelandia 3-8 (0-4)

Bramki: Tomasz Górny (57.), Krystian Makowski (68., 70., kr. róg) - Simon Child  (4., kr. róg, 45., 56.), Andy Hayward (8., kr. róg, 33., kr. róg), Stephen Jenness (31.), Blair Hilton (51.), Hugo Inglis (63.).

Reklama

Reklama

Reklama