DMŚ w tenisie stołowym: rywale Polaków ogłosili składy

Zajmujący ósme miejsca w światowym rankingu Tajwanka Cheng I-Ching i Koreańczyk Lee Sangsu znaleźli się w składach grupowych rywali Polaków w drużynowych mistrzostwach świata w tenisie stołowym. Turniej odbędzie się w dniach 29 kwietnia-6 maja w szwedzkim Halmstad.

Oprócz Tajwanek, przeciwniczkami podopiecznych Michała Dziubańskiego będą Rumunia, Holandia, Korea Północna i Czechy, z kolei zespół Tomasza Krzeszewskiego zagra nie tylko z Koreą Południową, ale także z Francją, Austrią, Chorwacją oraz Indiami.

Reklama

We francuskiej ekipie są m.in. indywidualny mistrz i wicemistrz Europy Emmanuel Lebesson (28. na świecie) i Simon Gauzy (10.).

W polskiej reprezentacji znaleźli się: kobiety - Li Qian (wiek: 31 lat, klub: KTS Enea Siarka Tarnobrzeg), Natalia Partyka (28, SKST Mart Hodonin), Katarzyna Grzybowska-Franc (28, SKTS Sochaczew), Natalia Bajor (21, AZS UE Wrocław), Klaudia Kusińska (25, GLKS Wanzl Nadarzyn); mężczyźni - Jakub Dyjas (22, TTF Liebherr Ochsenhausen), Marek Badowski (20, Unia AZS-AWFiS Gdańsk), Robert Floras (25, 3S Polonia Bytom), Patryk Zatówka (21, PKS Kolping Frac Jarosław) i Tomasz Kotowski (19, Energa KTS Toruń).

Średnia wieku Polaków wynosi zaledwie 21,4 lat, Polek - 26,6.

Zwycięzcy grup kobiecych i męskich zapewnią sobie miejsce w ćwierćfinale. Ekipy z drugiej i trzeciej pozycji będą grały w dodatkowej rundzie o awans do "ósemki".

Dwa lata temu w Kuala Lumpur zwyciężyły Chinki i Chińczycy, pokonując w meczach finałowych zespoły Japonii. Brązowe medale zdobyli: wśród kobiet - Korea Płn., Tajwan; w rywalizacji mężczyzn - Korea Płd., Anglia.

Program DMŚ w tenisie stołowym:

kobiety - grupa C:

29 kwietnia (godz. 10) Polska - Tajwan; skład rywali: Chen Szu-Yu (24 lata), Cheng Hsien-Tzu (25), Cheng I-Ching (26), Lin Chia-Hui (30), Liu Hsing-Yin (30)

29 kwietnia (godz. 20) Polska - Czechy; Karin Adamkova (23), Dana Czechova (34), Hana Matelova (27), Renata Sztrbikova (38)

30 kwietnia (godz. 16) Polska - Rumunia; Irina Ciobanu (22), Adina Diaconu (18), Daniela Dodean-Monteiro (30), Elizabeta Samara (29), Bernadette Szocs (23)

1 maja (godz. 10) Polska - Korea Płn.; Cha Hyo Sim (23), Choe Hyon Hwa (25), Kim Nam Hae (22), Kim Song I (23)

1 maja (godz. 19) Polska - Holandia; Britt Eerland (24), Emine Ernst (14), Li Jiao (45), Li Jie (34), Kim Vermaas (22)

mężczyźni - grupa D:

29 kwietnia (godz. 17) Polska - Korea Płd.; Jang Woojin (22), Jeoung Youngsik (26), Kim Donghyun (23), Lee Sangsu (27), Lim Jonghoon (21)

30 kwietnia (godz. 10) Polska - Indie; Sharath Kamal Achanta (35), Amalraj Anthony (32), Harmeet Desai (24), Sathiyan Gnanasekaran (25), Sanil Shetty (28)

30 kwietnia (godz. 19) Polska - Chorwacja; Ivor Ban (15), Andrej Gacina (31), Frane Kojić (26), Tomislav Pucar (22), Vjekoslav Zovko (24)

1 maja (godz. 16) Polska - Austria; Alexander Chen (24), Stefan Fegerl (29), Robert Gardos (39), Daniel Habesohn (31), Andreas Levenko (19)

2 maja (godz. 19) Polska - Francja; Can Akkuzu (20), Alexandre Cassin (19), Simon Gauzy (23), Emmanuel Lebesson (30), Quentin Robinot (25).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje