Loeb liderem po 2. etapie Rajdu Nowej Zelandii

Ośmiokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Loeb prowadzi po dwóch etapach Rajdu Nowej Zelandii. Wyprzedza innego kierowcę Citroena DS3 Fina Mikko Hirvonena i Norwega Pettera Solberga (Ford Fiesta RS).

Loeb wygrał siedem z 15 odcinków specjalnych, ale w klasyfikacji generalnej ma przewagę zaledwie sześciu sekund nad Hirvonenem, który był najszybszy w trzech próbach. Solberg triumfował na dwóch OS.

Reklama

Końcówkę sobotniej rywalizacji (czasu miejscowego) utrudniał deszcz. W niesprzyjających warunkach nieźle spisywał się Fin Jari-Matti Latvala (Ford Fiesta RS), który zwyciężył na trzech odcinkach i awansował na ósme miejsce.

Załoga zespołu Castrol TRW Motointegrator Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski (Ford Fiesta S2000), która wypadła z trasy 4. OS., wróciła do rywalizacji. Polacy awansowali na trzecie miejsce w klasie SWRC, po tym jak ze względu na problemy z instalacją elektryczną wycofał się Brytyjczyk Alister McRae.

"Dzisiejsze ściganie rozpoczęliśmy od tego, że znaleźliśmy się na dachu na pierwszym OS. Wjechaliśmy trochę za szybko w bardzo ciasny zakręt i w efekcie straciliśmy sporo czasu. Na szczęście auto dzielnie to zniosło - poza wybitą szybą i wgnieceniami z kilku stron nic mu się nie stało. Fantastycznie spisują się mechanicy" - powiedział Oleksowicz.

Wyniki 42. Rajdu Nowej Zelandii po 2. etapie:

1. Sebastien Loeb (Francja/Citroen DS3 WRC)     3:27.51,9

2. Mikko Hirvonen (Finlandia/Citroen DS3 WRC)  strata 6,4 s

3. Petter Solberg (Norwegia/Ford Fiesta RS WRC)    1.33,3

4. Jewgienij Nowikow (Rosja/Ford Fiesta RS WRC)    2.02,5

5. Ott Tanak (Estonia/Ford Fiesta RS WRC)          2.23,8

6. Thierry Neuville (Belgia/Citroen DS3 WRC)       2.47,2


Dowiedz się więcej na temat: sebastien loeb

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje