ME w podnoszeniu ciężarów. Albania zrezygnowała z organizacji tegorocznej imprezy

Albania, która miała być gospodarzem tegorocznych mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów, w poniedziałek oficjalnie poinformowała, że rezygnuje z organizacji zawodów.

Choć oficjalnie nie podano co było powodem rezygnacji, "dobrze poinformowane" źródła twierdzą, że wpływ na to miała afera dopingowa, jaką kilka dni temu ujawniły albańskie media.

Reklama

Gazeta "Tirana Times" napisała, że próbka "A" pobrana od pierwszej w historii Albanii medalistki MŚ seniorek - wicemistrzyni świata w kat. 69 kg z Anaheim w USA Romeli Begaj, była pozytywna. U zawodniczki wykryto stanazolol, środek z grupy sterydów anabolicznych.

To jest już druga wpadka dopingowa, poprzednia miała miejsce w 2014 roku podczas mistrzostw świata w Ałmatach. Jeżeli próbka "B" potwierdzi obecność zabronionego środka u Begaj, będzie jej grozić nawet dożywotnia dyskwalifikacja.

W tej sytuacji Europejska Federacja Podnoszenia Ciężarów natychmiast rozpoczęła poszukiwania nowego partnera-organizatora mistrzostw, zaplanowanych na okres 23 marca - 1 kwietnia. Jeśli go nie znajdzie, zawody zostaną przesunięte na inny termin.

Od niedzieli na zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie przygotowania do ME rozpoczęła kadra seniorów. Prowadzi je nowy szkoleniowiec Mirosław Choroś.

Po dwóch tygodniach we Władysławowie, kadrowicze na tydzień wrócą do treningów w klubach. Później spotkają się na kolejnym obozie, tym razem w Zakopanem, gdzie z małymi przerwami mieli trenować aż do wyjazdu na ME w Albanii.

Polska Agencja Prasowa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje