MŚ w snookerze. Ronnie O'Sullivan w drugiej rundzie

Główny kandydat do tytułu mistrzowskiego po pierwszej sesji przegrywał 3-6, ale w drugiej pokazał klasę. W 1. rundzie mistrzostw świata Ronnie O'Sullivan pokonał Stephena Maguire'a 10-7 i pozostał w grze o czek na rekordowe 425 tysięcy funtów.

Pierwszy dzień mistrzostw świata w snookerze przyniósł duże niespodzianki. Z zawodami w Crucible Theatre od razu pożegnał się obrońca tytułu Mark Selby, który przegrał z Joe Perrym 4-10. W sobotę zwieszone nosy mieli też kibice O'Sullivana, który długo nie radził sobie ze Stephenem Maguire'em.

Reklama

Ale w przeciwieństwie do numeru 1 w światowym rankingu "Rakieta" miała dzień przerwy, tak więc mogła zresetować głowę przed drugą sesją pojedynku. I w niedzielę zobaczyliśmy już odmienionego Anglika, który wreszcie zaczął wywiązywać się z roli faworyta.

Przełomowy był 12. frame. Maguire przegrywał 50:57 przy 13 punktach na stole. Szkot potrzebował różowej i czarnej, jednak przy tej pierwszej spudłował z krzyżaka. Zamiast 7-5 dla Maguire'a zrobiło się 6-6, co ostatecznie podłamało szkockiego zawodnika.

Z ośmiu frejmów drugiej sesji O'Sullivan wygrał siedem i zasłużenie zameldował się w 2. rundzie mistrzostw świata. W meczu o ćwierćfinał spotka się z lepszym z pary Graeme Dott - Allister Carter. Na półmetku mistrz świata z 2006 roku prowadzi 6-3.

Mistrzostwa świata w snookerze na żywo w Eurosporcie 1, Eurosporcie 2 i Eurosport Playerze.

Dowiedz się więcej na temat: Ronnie O'Sullivan

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje