Po Chile także Boliwia rezygnuje z przyszłorocznej edycji Rajdu Dakar

Boliwia nie będzie uczestniczyć w Rajdzie Dakar 2019, a powodem jest brak porozumienia z organizatorem co do przebiegu trasy - poinformowała we wtorek minister kultury Wilma Alanoca. Wcześniej ze względów finansowych wycofało się Chile."Nie doszliśmy do porozumienia, które odpowiadałoby obu stronom. Wyraziliśmy zainteresowanie rozszerzeniem trasy o inne regiony Boliwii, aby promocja naszego kraju była bardziej zdywersyfikowana" - wyjaśniła Alanoca, cytowana przez dziennik "La Razon".

Boliwia współorganizowała Rajd Dakar od 2014 roku. Pięć poprzednich przejazdów "przyniosło wielkie zyski tak pod kątem ekonomicznym, jak i promocji turystycznej Boliwii w skali światowej" - dodała minister.

Jedynym potwierdzonym krajem w przyszłorocznej edycji jest Peru. Rajd nie wróci natomiast do Chile, które poprzednio gościło Dakar w 2015 roku.

Organizująca imprezę Amaury Sport Organisation (ASO) odwołała zaplanowaną na poniedziałek prezentację trasy. Do tej pory ogłoszono tylko termin rajdu - 5-19 stycznia.

Dowiedz się więcej na temat: Rajd Dakar | motorowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje