Polish Open w badmintonie: Mateusiak z Ziębą złotymi medalistami

Tylko dwa medale spośród dwudziestu, jakie były do zdobycia w Warszawie w 42. międzynarodowych mistrzostwach Polski - Yonex Polish Open, pozostały w kraju. Złoty wywalczył mikst Robert Mateusiak z Nadieżdą Ziębą, a brązowy debel Adam Cwalina i Przemysław Wacha.

Przypadający w okresie kończących się kwalifikacji do igrzysk w Rio de Janeiro turniej miał bardzo dobrą i rekordową obsadę. Od środy do soboty grało 270 zawodników z 39 krajów. Z ekipy gospodarzy najwięcej, bo o 600 pkt, dorobek swój w rankingu olimpijskim poprawiła para klubu Hubal Białystok Mateusiak i Zięba.

Reklama

- Robert i Nadia są już prawie pewni uzyskania olimpijskiego paszportu. Zwycięstwo w Warszawie dało im jeszcze jedną korzyść - będą rozstawieni z numerem czwartym w mistrzostwach Europy pod koniec kwietnia. To ostatnia impreza, w której można poprawić swą pozycję na drodze do Rio - powiedział trener kadry Jacek Hankiewicz.

Dodał, że w równie korzystnej sytuacji jest singlista z Hubala Adrian Dziółko. Kielczanin zajmuje obecnie 22. miejsce w olimpijskim rankingu, a prawo gry w Brazylii uzyska 38 zawodników.

"Zagmatwana sytuacja jest w męskim deblu, ale wciąż z dużymi szansami na występ w Rio de Janeiro pozostają Przemek Wacha z Technika Głubczyce i Adam Cwalina z SKB Litpol Malow Suwałki" - zaznaczył trener kadry.

Wyniki finałowych meczów Yonex Polish Open 2016:

gra pojedyncza mężczyzn

Thomas Rouxel (Francja) - Eetu Heino (Finlandia) 21:11, 21:16

gra pojedyncza kobiet

Delphine Lansac (Francja) - Neslihan Yigit (Turcja) 21:19, 21:11

gra podwójna mężczyzn

Hardianto Hardianto, Kenas Adi Aryanto (Indonezja) - Puavaranukroh Dechapol, Kedren Kittinupong (Tajlandia) 21:5, 18:21, 21:15

gra podwójna kobiet

Puttita Supajirakul, Sapsiree Taerattanachai (Tajlandia) - Mei Kuan Chow, Meng Yean Lee (Malezja) 21:7, 21:17  

gra mieszana

Robert Mateusiak, Nadieżda Zięba (Polska) - Kian Meng Tan, Pei Jing Lai (Malezja) 21:18, 21:14

Dowiedz się więcej na temat: Robert Matusiak | Nadieżda Zięba

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje