Polscy paraolimpijczycy na 9. miejscu w klasyfikacji medalowej

36 medali (14 złotych, 13 srebrnych i 9 brązowych) XIV igrzysk paraolimpijskich zdobyli w Londynie sportowcy w biało-czerwonych strojach. Ten dorobek dał Polsce dziewiąte miejsce w gronie 75 krajów, których reprezentanci stawali na podium.

Medale XIV Paraolimpiady dla Polski zdobyli:

Reklama

ZŁOTE

Mateusz Michalski (Start Gorzów Wlkp.) - bieg na 200 m

Maciej Lepiato (Start Gorzów Wlkp.) - skok wzwyż

Barbara Niewiedział (LUKS MGOKSiR Korfantów) - bieg na 1500 m

Ewa Durska (UKS Barnim Goleniów) - pchnięcie kulą

Karolina Kucharczyk (Kadet Rawicz) - skok w dal

Joanna Mendak (Start Białystok) - pływanie, 100 m stylem motylkowym

Natalia Partyka (Szansa Start Gdańsk) - tenis stołowy, gra pojedyncza

Patryk Chojnowski (Start Ostródzianka Ostróda) - tenis stołowy, gra pojedyncza

Piotr Grudzień, Marcin Skrzynecki (obaj Start Zielona Góra) - tenis stołowy, drużynowo

Chojnowski, Sebastian Powroźniak (Start Radom) - tenis stołowy, drużynowo

Grzegorz Pluta (IKS AWF Warszawa) - szabla na wózkach

Dariusz Pender (IKS AWF Warszawa) - szpada na wózkach

Rafał Wilk (Start Szczecin) - dwa: w jeździe na czas i ze startu wspólnego na rowerze z ręcznym napędem (tzw. handbike)

SREBRNE

Alicja Fiodorow (Start Radom) - bieg na 200 m

Arleta Meloch (Olimpia Grudziądz) - bieg na 1500 m

Katarzyna Piekart (Start Gorzów Wlkp.) - rzut oszczepem

Mateusz Michalski (Start Gorzów Wlkp.) - bieg na 100 m

Mariusz Sobczak (Start Radom) - skok w dal

Janusz Rokicki (KS MOSiR Cieszyn) - pchnięcie kulą (kat.F58)

Karol Kozuń (IKS Zduńska Wola) - pchnięcie kulą (kat. F55)

Oliwia Jabłońska (Start Wrocław) - pływanie, 100 m stylem motylkowym

Anna Harkowska (Warmia i Mazury Olsztyn) - trzy w kolarstwie: w wyścigu na 3000 m na torze oraz szosowym - w jeździe na czas i ze startu wspólnego

Krzysztof Kosikowski, Artur Korc (Warmia i Mazury Olsztyn) - kolarski wyścig tandemów ze startu wspólnego

Patryk Chojnowski (Start Ostródzianka Ostróda), Sebastian Powroźniak (Start Radom) - tenis stołowy, drużynowo

BRĄZOWE

Alicja Fiodorow (Start Radom) - bieg na 400 m

Rafał Korc (Start Otwock) - bieg na 1500 m

Tomasz Blatkiewicz (Start Gorzów Wlkp.) - rzut dyskiem

Tomasz Rębisz (Start Koszalin) - pchnięcie kulą

Łukasz Mamczarz (Start Gorzów Wlkp.) - skok wzwyż

Paulina Woźniak (Start Szczecin) - pływanie, 100 m stylem klasycznym

Milena Olszewska (Start Gorzów Wlkp.) - łucznictwo

Marta Makowska (IKS AWF Warszawa) - floret na wózkach

Partyka, Alicja Eigner (Start Wejherowo), Małgorzata Jankowska (IKS AWF Warszawa) - tenis stołowy, drużynowo

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje