Wioślarskie MP w sprincie: Bydgoszcz, Płock i Gorzów na podium

Lotto Bydgostia na pierwszym miejscu, PTW Płock na drugim, a AZS AWF Gorzów Wielkopolski na trzecim w klasyfikacji medalowej 5. wioślarskich mistrzostw Polski w sprincie. Na akwenie płockiej Sobótki rywalizowało ponad 200 zawodników z kilkunastu klubów.

Dwa złote medale wywalczył na dystansie 500 m Łukasz Zub (Lotto Bydgostia) - w wyścigu open i w kategorii lekkiej. Także dwukrotnie startowała w jedynce Weronika Deresz (WTW Warszawa), która zdobyła srebrny i brązowy medal.

Reklama

Medaliści 5. MP w sprincie wioślarskim - XXX Memoriał Juliusza Kawieckiego (dystans 500 m):

   mężczyźni

   jedynka

1. Łukasz Zub (Lotto Bydgostia)        1.29,79

2. Mateusz Biskup (Unia Tczew)         1.29,91

3. Kamil Zajkowski (PTW Płock)         1.30,67

   jedynka wagi lekkiej

1. Łukasz Zub (Lotto Bydgostia)        1.29,86

2. Piotr Gielec (MOS 2 Warszawa)       1.31,96

3. Mateusz Drab (AZS AWF Gorzów Wlkp.) 1.33,81

   dwójka ze sternikiem

1. Łukasz Lewandowski, Damian Salak, Kamil Gurzkowski (PTW Płock)            1.33,82

2. Zbigniew Schodowski, Michał Chrustowski, Denis Kiełbaska (AZS AWF Gorzów) 1.35,00

3. Robert Fuchs, Karol Leszczyński, Patryk Kusz (AZS UMK Energa Toruń)       1.35,48

   dwójka bez sternika

1. Łukasz Makowski, Radosław Krymski (AZS UMK Energa Toruń) 1.26,55

2. Dawid Romanowski, Rafał Kowalczyk (AZS AWF Gorzów Wlkp.) 1.29,02

3. Damian Krawitowski, Michał Zaporowski (Budowlani Toruń)  1.29,40

   czwórka ze sternikiem

1. AZS AWF Gorzów Wlkp.       1.21,97

2. PTW Płock                  1.22,69

3. AZS UMK Energa Toruń       1.23,07

   czwórka bez sternika

1. PTW Płock            1.19,73

2. AZS AWF Gorzów Wlkp. 1.21,20

3. AZS UMK Energa Toruń 1.22,37

   ósemka

1. PTW Płock            1.14,60

2. AZS UMK Energa Toruń 1.14,83

3. PTW Płock            1.21,20

 

  kobiety

   jedynka

1. Joanna Dittmann (Lotto Bydgostia) 1.40,69

2. Justyna Wika (Lotto Bydgostia)    1.44,77

3. Weronika Deresz (WTW Warszawa)    1.45,75

   jedynka wagi lekkiej

1. Martyna Mikołajczak (Lotto Bydgostia) 1.43,74

2. Weronika Deresz (WTW Warszawa)        1.44,20

3. Małgorzata Król (Posnania RBW Poznań) 1.50,34

   Klasyfikacja medalowa: złote srebrne brązowe razem

1. Lotto Bydgostia         4      1       -       5

2. PTW Płock               3      1       2       6

3. AZS AWF Gorzów Wlkp.    1      3       1       5

4. AZS UMK Energa Toruń    1      2       3       6

5. UKS Ateny Wałcz         1      -       -       1

6. WTW Warszawa            -      1       1       2

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje