Fatalny powrót Justyny Kowalczyk na pucharowe trasy

Z formą naszej czterokrotnej zdobywczyni "Kryształowej Kuli" nie jest dobrze. Justyna Kowalczyk w sobotę rano odpadła w eliminacjach sprintu techniką klasyczną w Planicy. 35-letnia zawodniczka wróciła po dłużej nieobecności i zajęła w kwalifikacjach dopiero 35. pozycję. Jej czas był gorszy od triumfatorki o prawie 11 sekund.

Kowalczyk w tym roku wystartowała w PŚ po raz pierwszy. Ostatnio ćwiczyła w górach w Bułgarii. Z tego powodu nie biegała podczas prestiżowego Tour de Ski, a potem odpuściła także zmagania w Dreźnie. Wszystko po to, aby przygotowywać dyspozycję na igrzyska w Pjongczangu.

Reklama

Teraz powróciła, ale bardzo nieudane. W słoweńskiej Planicy zawodniczka z Kasiny Wielkiej w sobotnie przedpołudnie walczyła w kwalifikacjach sprintu techniką klasyczną. Od początku biegła jednak źle. Ruszyła na 1400-metrową trasę jako szósta i na pierwszym pomiarze czasu miała najgorszy czas. To źle wróżyło przed dalszą częścią krótkiego przecież dystansu. Ostatecznie ukończyła eliminacje na 35. pozycji.

Do najlepszej Norweżki Kathrine Rolsted Harsem straciła prawie 11 sekund. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że na tak krótkim dystansie i jeszcze w biegu jej ulubioną techniką to prawdziwa przepaść.

W poprzednim starcie w PŚ w połowie grudnia w Toblach, Kowalczyk biegła dwa razy. najpierw była 50. w biegu na 10 kilometrów techniką dowolną, a potem 35. w rywalizacji pościgowej. Jak dotąd jej najlepszym wynikiem w sezonie było siódme miejsce w sprincie klasykiem w norweskim Lillehammer.

Z zawodami w Planicy pożegnały się także dwie pozostałe Polki. Ewelina Marcisz uplasowała się na 56. pozycji - 19,53 s straty, a Sylwia Jaśkowiec na 58. - 20,61.

W rywalizacji panów nie popisał się również wracający po przerwie Maciej Staręga. On był 60. i do najlepszego w tym sezonie Johannesa Klaebo z Norwegii stracił ponad 20 sekund.

To był jednak pierwszy start Staręgi po kontuzji. W grudniu złamał dwie kości prawej dłoni. Drugi z "Biało-Czerwonych" Paweł Klisz był 77. - 32.18 s straty.

Finały sprintu z Planicy od godz. 13 w Eurosporcie 2.

Srogi

Dowiedz się więcej na temat: Justyna Kowalczyk | PŚ w biegach narciarskich

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama