• 6 .Korona Kielce (35 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (35 pkt.)
  • 8 .Arka Gdynia (32 pkt.)

Arka Gdynia - FC Botosani 2-0 w sparingu

W rozegranym podczas zgrupowania w Turcji swoim pierwszym sparingu piłkarze występującej w ekstraklasie Arki pokonali w poniedziałek piątą drużynę ligi rumuńskiej FC Botosani 2-0 (1-0). W środę gdynianie zmierzą się z Worsklą Połtawa z Ukrainy.

Podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego objęli prowadzenie w 31. minucie po strzale testowanego 29-letniego meksykańskiego napastnika Enrique Esquedy. Wynik w 69. minucie ustalił z rzutu karnego Mateusz Szwoch.

Z powodu urazów w tym spotkaniu w Arce nie zagrali obaj bramkarze Pavels Szteinbors i Krzysztof Pilarz oraz zawodnicy z pola - Antoni Łukasiewicz, Rafał Siemaszko, Yannick Sambea, Krzysztof Sobieraj i Marcus Vinicius.

W środę gdynianie zmierzą się z Worsklą Połtawa, a w niedzielę zagrają z kolejną ukraińską drużyną Zorią Ługańsk oraz Siłeksem Kratowo z Macedonii.

31 stycznia żółto-niebiescy wrócą do domu. We wcześniejszych meczach kontrolnych Arka pokonała dwóch pierwszoligowców - Miedź Legnicę 2-1 oraz Drutex Bytovię 3-2.

Arka Gdynia - FC Botosani 2-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Esqueda (31.), 2-0 Szwoch (69., karny).

Arka I połowa: Więckowicz - Socha, Marcjanik, Helstrup, Marciniak - Zarandia, Bogdanov, Nalepa, Piesio, Kun - Esqueda.

II połowa: Więckowicz - Zbozień, Sołdecki, Helstrup (67. Marciniak), Warcholak - B.Nowicki, Krivets, Szwoch, Żebrakowski, Łoś - Jurado.