Puchar Polski. Arka wylosowana jako gospodarz finału

Piłkarze broniącej trofeum Arki Gdynia będą formalnie gospodarzami finału Pucharu Polski, w którym 2 maja zmierzą się na PGE Narodowym z warszawską Legią. Losowanie odbyło się podczas czwartkowych obrad zarządu PZPN-u.

Jak poinformowała piłkarska federacja, rola gospodarza oznacza, że Arka będzie miała pierwszeństwo przy wyborze strojów, czyli może zagrać w swoim pierwszym komplecie, a także otrzyma szatnię oraz ławkę rezerwowych reprezentacji Polski, która na co dzień gra na PGE Narodowym.

Reklama

Dodatkowo na wszelkich materiałach promocyjnych dotyczących finału Pucharu Polski gospodarz jest umieszczany na pierwszym miejscu.

Wprawdzie mecz w Warszawie odbędzie się z udziałem miejscowej drużyny, ale tradycją jest, że kilkanaście dni przed finałem odbywa się losowanie gospodarza.

W półfinałach Arka wyeliminowała Koronę Kielce (1-2, 1-0), natomiast Legia okazała się lepsza od Górnika Zabrze (1-1, 2-1).

Po raz pierwszy w historii dojdzie do meczu finału PP Arka - Legia.

Piłkarze z Łazienkowskiej są rekordzistami pod względem triumfów w tych rozgrywkach. Sięgnęli po trofeum aż 18 razy. Gdynianie dwukrotnie, m.in. w ubiegłym roku, gdy pokonali po dogrywce Lecha Poznań 2-1.

Finałowe spotkanie zaplanowane na 2 maja rozpocznie się o godz. 16.

Dowiedz się więcej na temat: Arka Gdynia | Legia Warszawa

Reklama

Reklama

Reklama