​Cracovia - Piast. W grupie spadkowej nie ma meczów o pietruszkę

Trener Michał Probierz podkreśla, że nie jest samobójcą i chce wygrać z Cracovią grupę spadkową. Za to Piast Gliwice marzy o szczęśliwym zakończeniu sezonu, czyli utrzymaniu w Ekstraklasie. Dziś w Krakowie (godz. 15.30) starcie dziesiątej z czternastą drużyną Ekstraklasy. Relacja spotkania w eurosport.interia.pl.

Wyniki, terminarz i tabele Lotto Ekstraklasy znajdziesz tutaj!


Reklama

Oba zespoły długo rozbijały się w okolicach strefy spadkowej. Cracovia wiosną wystrzeliła jednak z formą i wydawało się, że jeszcze zdąży załapać się do górnej części tabeli. - Zagraliśmy jednak słabo od 30. minuty w Białymstoku i fatalnie z Termalicą - przyznaje Michał Probierz, trener krakowian.

To właśnie w Niecieczy jego zawodnicy zaprzepaścili szansę na awans. Przegrali 0-2, a pozostałe wyniki ułożyły się tak, że przed 30. kolejką Cracovia była już skazana na grupę spadkową. Mimo to, gdyby stworzyć tabelę tylko za rundę wiosenną, to "Pasy" zajęłyby piąte miejsce.

W gorszej sytuacji jest Piast. W "wiosennej tabeli" jest 11. drużyną ligi i ciągle musi walczyć o utrzymanie. Piłkarze Waldemara Fornalika zajmują czternastą pozycję i mają tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

- Ale Waldek to doświadczony trener i widać, że poukładał zespół. To nie przypadek, że w siedmiu meczach nie stracili bramki. To dobra drużyna. Są nieźle zorganizowani w defensywie i trzeba będzie włożyć dużo wysiłku, żeby strzelić im bramkę - zaznacza Probierz.

Szkoleniowiec bardziej krytyczny jest wobec swojego zespołu.

-  W piłce cały czas trwa budowa, a my z każdym meczem chcemy być lepsi. Nie ukrywam jednak, że mamy problem, jeśli chodzi o atak pozycyjny i kontratak - dodał Probierz.

Trener Cracovii nie chce jednak słyszeć o odpuszczaniu i graniu meczów o pietruszkę. Miał nawet żal do ekspertów Canal+, którzy sugerowali, że w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej powinien wystawić drużynę złożona z juniorów. 

- To  oznaczałoby brak szacunku do rozgrywek. Gdybym tak zrobił, byłbym samobójcą. Chcemy wygrywać i na koniec zająć dziewiąte miejsce. Piłka jednak uczy jednak pokory, więc trzeba być czujnym - podkreśla szkoleniowiec.

W sobotę Probierz nie poprowadzi jednak swojego zespołu z ławki rezerwowych, ponieważ został zdyskwalifikowany na dwa spotkania (więcej tutaj). Trener Cracovii nie będzie mógł też liczyć na Niko Datkovicia, ale jest szansa, że gotowy do gry będzie Deniss Rakels, który w piątek wrócił do zajęć.

Tymczasem w Rzymie operację kolana  przeszedł Damian Dąbrowski, pomocnik Cracovii. Jego przerwa w grze potrwa około pięciu miesięcy.

Spotkanie Cracovia - Piast w sobotę o godz. 15.30. Relacja w eurosport.interia.pl.

Piotr Jawor

Dowiedz się więcej na temat: Cracovia | Piast Gliwice | Michał Probierz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje