Cracovia - Zagłębie Lubin w Eurosporcie 2. Probierz przypomina o kompetencjach

Cracovia boryka się z problemami personalnymi na początku sezonu, co w połączeniu z trudnym terminarzem nie pomaga zespołowi. W piątek mecz z Zagłębiem Lubin w piątej kolejce Lotto Ekstraklasy. Trener Michał Probierz liczy na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i przypomina hejterom o swoich kompetencjach. Początek transmisji w Eurosporcie 2 o 17.30.

Początek sezonu w wykonaniu Cracovii wypadł blado, ale trener krakowskiej drużyny zwracał uwagę na konferencji prasowej przed meczem z Zagłębiem, że jego piłkarze trzy z czterech spotkań grali na wyjazdach. We Wrocławiu i Poznaniu ponieśli porażki, a w Szczecinie zremisowali. Na bilans "Pasów" składa się jeszcze remis u siebie z Arką Gdynia.

Reklama

Atmosfera wokół krakowskiej drużyny lekko się zagęszcza, bo spotkanie z dziennikarzami doświadczony szkoleniowiec zaczął od komunikatu do hejterów, polegającym na wyczytaniu długiej listy nazwisk zawodników, którzy przebili się do Ekstraklasy, dzięki jego zmysłowi do wyłapywania młodych talentów i stawiania na nie. Probierz był lekko poirytowany, jak ma w zwyczaju, co tylko potwierdza, że w Krakowie stęsknili się za wygrywaniem.

- Jest jeden taki temat jeden, który mnie bardzo zastanawia, bo tak czytam tych hejterów często i fajnie się im ocenia, ale ja przypomnę tylko parę nazwisk - stwierdził krewki trener, po czym wymienił kilkudziesięciu piłkarzy.

Jednym z leków na problemy Cracovii ma być sprowadzony za darmo Serder Serderow. Rosyjski skrzydłowy ma dać więcej możliwości do zdobywania bramek po kontratakach. Nie jest jednak pewne, czy zawodnik otrzyma pozwolenie na grę z Zagłębiem. Probierz przyznał ponadto, że pion sportowy pracuje cały czas nad sprowadzeniem środkowego pomocnika oraz napastnika, ale nikt nie zamierza podejmować pochopnych ruchów.

Do Krakowa przyjedzie natomiast zespół, który zaczął rozgrywki od dwóch zwycięstw, ale podopieczni Mariusza Lewandowskiego w kolejnych spotkaniach ponieśli tyle samo porażek. W poprzednim meczu z Jagiellonią trener nie włączył do kadry doświadczonego rozgrywającego Filipa Starzyńskiego, który na Cracovię wrócił do drużyny.

- Zawodnicy dowiedzą się przed pierwszym meczem, czy wyjdą w tym spotkaniu, tak samo "Figo" się dowie przed meczem, czy będzie grał - mówił Lewandowski w rozmowie z klubową telewizją Zagłębia Lubin. Były reprezentant Polski rotuje składem i wbrew niektórym głosom krytyki nie widzi w tym nic złego.

- Parę zmian na pewno będzie. Nie uważam, by rotacja miała jakikolwiek wpływ na wynik spotkania z Jagiellonią (0-2) - stwierdził i zapowiedział, że jego drużyna chce przywieźć komplet punktów, choć zdaje sobie sprawę, że ciężko będzie zrealizować ten cel z uwagi na wyczekiwaną w Krakowie pierwszą wygraną.

- Chcemy zagrać mądrze i skutecznie. Tak, żeby zdobyć trzy punkty. Czasami (granie) odważnie powoduje to, że się otwieramy i dostajemy jedną czy drugą akcję. Na pewno bardzo ciężkie spotkanie po naszych dwóch nieudanych meczach, a do tego Cracovia też nie wystartowała za dobrze. Na pewno będą chcieli zdobyć pierwsze trzy punkty. My postaramy się, żeby nie zrealizowali tego zadania. Chcemy wrócić do Lubina z trzema punktami - powiedział Mariusz Lewandowski.

Piątkowe spotkanie Cracovii z Zagłębiem Lubin na żywo w Eurosporcie 2 od 17.30.

kip

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Michał Probierz | Cracovia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje