Ekstraklasa. Najwyższa Komisja Odwoławcza przywróciła trzy punkty Górnikowi Zabrze

Górnik Zabrze odzyskał trzy punkty. To efekt pozytywnego rozpatrzenia jego odwołania przez Najwyższą Komisję Odwoławczą PZPN.

Informację podał na Twitterze prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Chodzi o burdy podczas meczu z Piastem w Gliwicach. W 80. minucie derbowego meczu, przy prowadzeniu gospodarzy 1-0, grupa kibiców Piasta zniszczyła część ogrodzenia, kilku wbiegło na murawę. Interweniowali najpierw ochroniarze, potem policjanci. Po 38-minutowej przerwie zapadła decyzja o przerwaniu meczu w Gliwicach.

Komisja Ligi piłkarskiej Ekstraklasy SA przyznała walkowera Górnikowi, ale jednocześnie klubowi z Zabrza odjęto trzy punkty za prowokacyjne zachowanie jego kibiców.

Dodatkowo na Piasta Gliwice nałożono karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców na sześć kolejnych meczów oraz na dwa kolejne spotkania z Górnikiem w Zabrzu, a także karę finansową w wysokości 80 tysięcy złotych.

Górnika ukarano zakazem organizacji wyjazdu grupy kibiców na sześć kolejnych meczów i na dwa kolejne spotkania z Piastem w Gliwicach oraz karą finansową w wysokości 40 tysięcy złotych. Fani Górnika, którzy w trakcie meczu z Piastem znajdowali się w sektorze gości, nie będą mogli wejść na trzy kolejne mecze swojego zespołu w roli gospodarza.

Oba kluby złożyły odwołanie do NKO Polskiego Związku Piłki Nożnej. NKO przywróciła Górnikowi Zabrze trzy punkty odjęte przez Komisję Ligi. Jednocześnie zwiększono karę finansową z 40 do 60 tysięcy złotych.

W sprawie Piasta Gliwice złożone zostały dwa odwołania. Jedno przez klub, a drugie przez Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN, który domagał się zaostrzenia kar. - Oba zostały oddalone - powiedział szef NKO Włodzimierz Głowacki.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

MZ

Dowiedz się więcej na temat: Ekstraklasa | Zbigniew Boniek | Górnik Zabrze | Piast Gliwice