Górnik Zabrze. Klub zorganizował konferencję prasową w kopalni

Przed meczem z Lechią Gdańsk, Górnik Zabrze zorganizował wyjątkowa konferencję prasową. Trener i zawodnicy klubu spotkali się z dziennikarzami w zabytkowej kopalni Guido, 320 metrów pod ziemią.

Ekstraklasa: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

Reklama

Wyjątkowy charakter konferencji był związany z tradycyjnym świętem górniczym - "Barbórka", które jest obchodzone czwartego grudnia. W najbliższy piątek Górnik zmierzy się u siebie z Lechią Gdańsk i chce zwrócić uwagę kibiców na związek klubu z górnictwem i jego tradycjami.

Konferencja odbyła się 320 metrów pod ziemią. Trener i obecni na niej piłkarze pojawili się w górniczych kaskach.

- Nasza obecność tutaj jest nieprzypadkowa. Życzymy wszystkim górnikom tyle wyjazdów ile zjazdów - mówił na wstępie trener Górnika - Marcin Brosz.

Obecni na konferencji piłkarze Tomasz Loska i Michał Koj także dołączali się do życzeń.

- W ostatnim czasie jesteśmy dobrze dysponowani, nie mamy kontuzji. Jak wszyscy wiedzą, u siebie jesteśmy bardzo groźni i wyjdziemy po trzy punkty - powiedział obrońca Michał Koj.

Na kibiców, przed meczem z Lechią, barbórkowe atrakcje będą czekać już od godziny 17. Na trybunach zasiądzie też delegacja górników w mundurach. Klub zachęca także wszystkich kibiców do przyjścia na trybuny z czako, czyli charakterystyczną, górniczą czapką.

Górnik Zabrze prowadzi w tabeli Ekstraklasy. Nad drugą Legią Warszawa ma trzy punkty przewagi. Lechia Gdańsk jest dziewiąta.

- Na tabelę nie patrzymy, nie oglądamy się na Legię. Jesteśmy wyżej od gdańszczan, ale Lechia ma zawodników o dużej jakości, z potężnym doświadczeniem i czeka nas ciężkie spotkanie. Wiemy jednak, że jeśli dobrze je rozegramy, punkty zostaną w Zabrzu - zaznaczał szkoleniowiec "Górników".

Początek meczu Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk w piątek o godz. 20.30.

AK

Dowiedz się więcej na temat: Górnik Zabrze | Lechia Gdańsk | Marcin Brosz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL