• 1 .Lech Poznań (58 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (57 pkt.)
  • 3 .Legia Warszawa (57 pkt.)
  • 4 .Wisła Płock (53 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (50 pkt.)
  • 6 .Korona Kielce (48 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (46 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (45 pkt.)

Mateusz Wrzesień: Marzę o grze w Górniku!

Na pierwszych zajęciach Górnika przed nowym sezonem zamelduje się Mateusz Wrzesień. 20-letni wychowanek UKS Ruch Chorzów po raz drugi przymierzy się do zabrzańskiego klubu, trzy lata temu występował bowiem w Młodej Ekstraklasie Górnika. Teraz ma za sobą bardzo udaną wiosnę w II-ligowym Zagłębiu Sosnowiec, w trakcie której zdobył trzy bramki.

Jak to się stało, że wychowanek UKS Ruch Chorzów trafił do Zabrza?

Reklama

Mateusz Wrzesień: - Urodziłem się w Katowicach, ale mieszkam w Chorzowie. Tak się jakoś układa, że Ruch Chorzów nie sięga za często po wychowanków. Ja przyjechałem do zespołu Młodej Ekstraklasy Górnika, do trenera Józefa Dankowskiego i zostałem na pół roku.

Już wtedy miałeś kontakt z pierwszym zespołem zabrzańskiego klubu.
- Zgadza się, trenowałem wtedy bardzo często u trenera Adama Nawałki z pierwszym zespołem. Grałem w Młodej Ekstraklasie, a trenowałem z pierwszą drużyną. Bardzo sobie cenię trenera Nawałkę, to świetny fachowiec. Bardzo dużo się nauczyłem trenując pod jego okiem. Było blisko bym został w Górniku, ale UKS Ruch postawił cenę zaporową i temat mojego transferu upadł.

W Górniku nie zostałeś, ale mogłeś się rozwijać w Radzionkowie i Flocie Świnoujście, już na boiskach I ligi.
- Najpierw byłem w Ruchu Radzionków, potem przez 1,5 roku grałem we Flocie. Strzeliłem jedną bramkę dla Floty w meczu z Bełchatowem. Potem przeniosłem się do Zagłębia Sosnowiec, które walczyło o pierwszą ligę.

Awansu jednak nie było, chociaż ty pozostawiłeś po sobie bardzo dobre wrażenie. Sztab trenerski Górnika obserwował cię w kilku spotkaniach.
- W Zagłębiu czułem się bardzo dobrze, strzeliłem 3 bramki i miałem sześć asyst. Trafiłem na poukładany klub, a co ważne - bardzo dobrze współpracowało mi się z trenerem Smyłą. Awansu do pierwszej ligi nie udało się wywalczyć, ale życzę go drużynie w nowym sezonie. Zagłębie zasługuje na coś więcej niż druga liga.

Życie toczy się dalej, ty spoglądasz przed siebie i  marzysz o... Ekstraklasie.
- To mój cel, cieszę się, że dostrzeżono moją osobę i będę miał szansę na występy w ekstraklasie. Dlaczego Górnik? Bardzo sobie cenię ten klub, to wielka firma i wielkie tradycje. Z tego co wiem, to mam trenować z Górnikiem 10 dni, do czasu zgrupowania we Wronkach. A potem zobaczymy. Chciałbym się przede wszystkim zadomowić w Górniku, a przede wszystkim coś dać od siebie drużynie. Nie chcę być tylko uzupełnieniem, chciałbym dać jakość. Gra w Górniku, w ogóle w Ekstraklasie to moje marzenie.

Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Wrzesień | Górnik Zabrze | Ruch Chorzów

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje