• 1 .Jagiellonia Białystok (54 pkt.)
  • 2 .Legia Warszawa (51 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (49 pkt.)
  • 4 .Górnik Zabrze (43 pkt.)
  • 5 .Wisła Kraków (43 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (43 pkt.)
  • 7 .Korona Kielce (41 pkt.)
  • 8 .Zagłębie Lubin (39 pkt.)

Waśkiewicz: Tytuł mistrza Polski dla Górnika Zabrze jest realny

- Zdobycie w tym sezonie mistrzostwa Polski przez piłkarzy Górnika Zabrze jest realne - uważa nowy członek rady nadzorczej klubu Zbigniew Waśkiewicz, na co dzień prezes Polskiego Związku Biathlonu i dziekan wydziału zarządzania sportem katowickiej AWF.

Waśkiewicz wraca do futbolu po ponad 10-letniej przerwie. W 2003 współpracował z trenerem Edwardem Lorensem w GKS Katowice, nieco wcześniej z Adamem Nawałką w Zagłębiu Lubin. Przez kilka lat równocześnie szefował federacji biathlonowej i katowickiej uczelni jako jej rektor. W radzie nadzorczej Górnika reprezentuje samorząd Zabrza, jest też wiceprezesem PKOl.

Reklama

- Propozycji pani prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik nie mogłem odmówić. Myślę, że moje doświadczenie może się przydać. Zarówno AWF, jak i związek przejmowałem w trudnych momentach i wszystko zostało właściwie poukładane - powiedział Waśkiewicz.

Przyznał, że brakowało mu adrenaliny i nowych wyzwań.

- Sytuacja finansowa Górnika nie jest dobra, panuje jakaś finansowa niemoc, co wymaga pewnych rozwiązań. Trzeba je wypracować. Na pewno to interesujące zadanie. Ale sukces sportowy może przyjść zarówno w klubie bogatym - jak Legia Warszawa - jak i biedniejszym - jak Górnik. Należy jednak już myśleć o przyszłości, żeby ten sukces nie okazał się przysłowiowym gwoździem do trumny - zaznaczył.

Waśkiewicz zanim został wybrany prezesem PZBiat. był kuratorem związku powołanym do uzdrowienia jego finansów. Tam "misja" zakończyła się sukcesem.

- Przeczytałem, że do kibicowania Górnikowi przyznaje się 1,2 mln ludzi w Polsce. To jest bardzo poważny argument, by pracować dla tego klubu - zakończył Waśkiewcz.

Górnik jest aktualnie wiceliderem tabeli ze stratą pięciu punktów do Legii.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje