T-Mobile Ekstraklasa - Jagiellonia wyjechała na zgrupowanie do Turcji

Piłkarze Jagiellonii Białystok wylecieli na 17-dniowe zgrupowanie do Turcji, gdzie mają rozegrać sześć sparingów. Wśród nich znalazł się hiszpański pomocnik Daniel Quintana, który w środę podpisał roczną umowę. Część zawodników dołączy do zespołu później.

To drugi obóz Jagiellonii, która w połowie stycznia przebywała w Mariampolu na Litwie.

Reklama

Na zgrupowanie do Side wyjechało 17 piłkarzy. Wśród nich znaleźli się nowi zawodnicy, jak Michał Fidziukiewicz, z którym klub podpisał w poniedziałek umowę na najbliższe pół roku. Fidziukiewicz ma być alternatywą dla Tomasza Frankowskiego i Euzebiusza Smolarka w ataku. W kadrze jest też Tomasz Kowalski, wypożyczony z SMS Łódź, który testowany był przez białostocki klub na Litwie. Już w Turcji ma dołączyć Koreańczyk Kim Min Kyun. Jednak najpierw musi załatwić formalności związane z jego grą w Polsce.

W Turcji będą jeszcze sprawdzane umiejętności Brazylijczyka Romullo, który podobnie jak Quintana uczestniczył już w zgrupowaniu na Litwie. Sprawdzany będzie też 19-letni bramkarz Kamil Kudera, który występował m.in. w juniorskich drużynach Legii Warszawa. Nie wyjechał natomiast kontuzjowany Bartłomiej Drągowski.

Do drużyny w późniejszym terminie dołączą Tomasz Kupisz i Jakub Słowik, którzy dostali powołanie do reprezentacji Polski na mecz z Rumunią. Dlatego też w Side pojawią się dopiero w niedzielę.

Prawdopodobnie na kilka dni zgrupowanie będą musieli opuścić Alexis Norambuena (Palestyna) i Nika Dżalamidze (Gruzja), także z powodu powołania do reprezentacji narodowych.

W Turcji Jagiellonia ma zagrać m.in. z FC Gagra, Szachtarem Karaganda, Vysocizną Jihlava i FC Koszyce.

Pierwszy mecz wiosennej runy białostoczanie rozegrają 23 lutego, na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje