KGHM Zagłębie Lubin. Crystal Palace zainteresowany Jarosławem Jachem

Jak dowiedział się eurosport.interia.pl, Jarosław Jach może podczas tego okienka transferowego odejść do klubu Premier League. Obrońcą KGHM Zagłębia Lubin i reprezentacji Polski zainteresowany jest Crystal Palace. Drużyna z Londynu w tym momencie zajmuje 14. miejsce w tabeli. Polski obrońca jest wyceniany na ok. dwa miliony euro.

Ustaliliśmy, że w najbliższych dniach do Lubina ma przyjść oficjalna oferta zakupu 23-letniego piłkarza. Niedawno odbyło się spotkanie przedstawicieli „Miedziowych” oraz działaczy z Londynu.

Reklama

Jach, który dobrze zadebiutował w reprezentacji Polski, mówił w ostatnim czasie, że nie chce odkładać cały czas wyjazdu do zagranicznego klubu. Nie był jednak przekonany, czy odejść teraz czy po zakończeniu sezonu. Niektórzy przekonywali go, że tylko dobrą i regularną gra w Zagłębiu zapewni sobie wyjazd na mistrzostwa świata w Rosji.

Prawdopodobnie teraz to sam zawodnik będzie musiał podjąć decyzję. Środkowy obrońca ma umowę z Zagłębiem do 30 czerwca 2019 roku i klauzulę odstępnego w wysokości około dwóch milionów euro.

Trudno powiedzieć, czy ktoś jest teraz skłonny zapłacić taką kwotę. Do końca kontraktu jest bowiem niespełna półtora roku.

Ekipa Crystal Palace fatalnie rozpoczęła sezon. Przegrała pierwsze cztery mecze i nie strzeliła w nich nawet gola. Holendra Franka de Boera szybko zastąpił Roy Hodgson. Teraz drużyna wygląda o wiele lepiej. Jest 14. w tabeli i po 22 kolejkach ma na koncie 22 punkty. Sam doświadczony angielski szkoleniowiec został nominowany do tytuły najlepszego menedżera grudnia.

W londyńskim zespole podstawowi defensorzy mają wiele problemów z urazami. Poważną kontuzję ma Anglik Scott Dann, a znów nie w pełni sił jest Francuz Mamadou Sakho, który nie występuje od miesiąca. Hodgson nigdy nie gra trójką obrońców, więc zawsze dla Polaka mogłoby się znaleźć miejsce.

Jach w tym sezonie w Lotto Ekstraklasie rozegrał 17 spotkań i strzelił gola.

Krzysztof Srogosz

Dowiedz się więcej na temat: Jarosław Jach | KGHM Zagłębie Lubin | Crystal Palace

Reklama

Reklama

Reklama