KGHM Zagłębie na zgrupowaniu w Turcji

Dwudziestu pięciu piłkarzy zabrał w środę trener KGHM Zagłębia Lubin Czech Pavel Hapal na drugi obóz przygotowawczy przed rozpoczęciem wiosennej rundy rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy. Zgrupowanie w Turcji potrwa do 9 lutego.

Jak poinformował rzecznik prasowy klubu Zygmunt Kogut, w samolocie lecącym do Turcji zabrakło kontuzjowanych Csaby Horvatha oraz Arkadiusza Woźniaka oraz pomocnika Szymona Pawłowskiego, który otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na towarzyski mecz z Rumunią i obecnie przebywa w Hiszpanii.

Pawłowski doleci do Turcji bezpośrednio po sobotnim meczu z Rumunią, chyba że trener kadry Waldemar Fornalik zdecyduje o przedłużeniu powołania na zaplanowany na 6 lutego towarzyski mecz z Irlandią. Wówczas pomocnik dołączy do zespołu po zakończeniu tego spotkania.

W trakcie pobytu w Turcji lubinianie rozegrają trzy mecze kontrolne, a ich rywalami będą rosyjski zespół Torpedo Moskwa, bułgarski CSKA Sofia oraz macedoński Vardar Skopje. Terminy spotkań nie zostały jednak jeszcze ustalone.

Po powrocie do Polski "Miedziowi" będą trenować na własnych obiektach, a tydzień przed początkiem rundy rozegrają ostatni sparing. 22 lutego zmierzą się na stadionie w Lubinie w ligowym meczu z Pogonią Szczecin.

Dowiedz się więcej na temat: Zagłębie Lubin | Ekstraklasa | Pavel Hapal

Reklama

Reklama

Reklama