• 1 .Lech Poznań (58 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (57 pkt.)
  • 3 .Legia Warszawa (57 pkt.)
  • 4 .Wisła Płock (53 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (50 pkt.)
  • 6 .Korona Kielce (48 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (46 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (45 pkt.)

Miguel Palanca po odejściu z Korony: Miałem trenować w lesie

- Musiałem zrezygnować z ostatniej pensji i moich bonusów za wywalczenie piątego miejsca. Powiedzieli mojemu agentowi, że jeśli nie odpuszczę tych pieniędzy, to następny sezon spędzę w lesie, ćwicząc tam o 5 rano. Podpisałem, nie było wyboru - powiedział w wywiadzie dla "Super Expressu" Miguel Palanca, który odszedł z Korony Kielce.

Ekstraklasa - sprawdź terminarz!

Reklama

Odejście Hiszpana z kieleckiego klubu od początku było bardzo dziwne. Z lakonicznych komunikatów wynikało, że napastnik odszedł bo... przyszedł na trening w klapkach.

Miguel Palanca postanowił jednak przeciąć spekulacje i ujawnić kulisy swojego odejścia z Korony, gdzie latem doszło do zmiany właściciela, dyrektora sportowego oraz trenera.

Hiszpan wyjaśnił, że na trening spóźnił się raz (otrzymał zarzut regularnego spóźniania się na zajęcia), bo nie zakomunikowano mu tego w zrozumiałym dla niego języku.

- Zszedłem w klapkach, podobnie jak 5-6 innych graczy. Miałem wielu trenerów, nikomu klapki nie przeszkadzały, latem zmęczona treningami noga lepiej się w nich czuje. Podszedł do mnie kapitan i powiedział, że trener kazał mi przebrać buty. Powiedziałem Ok., następnego razu zejdę w normalnym obuwiu. Zaczynałem już jeść, kiedy Lettieri zaczął na mnie krzyczeć. Ale tak ostro, bez żadnego szacunku - mówił Palanca dla "Super Expressu" o słynnych już klapkach.

Napastnik twierdził także, iż w Kielcach kazano mu trenować po zakończeniu sezonu i zakazano wyjazdu na urlop do Hiszpanii.

- Ostatecznie musiałem zrezygnować z ostatniej pensji i moich bonusów za wywalczenie piątego miejsca. Powiedzieli mojemu agentowi, że jeśli nie odpuszczę tych pieniędzy, to następny sezon spędzę w lesie, ćwicząc tam o 5 rano. Podpisałem, nie było wyboru - stwierdził w wywiadzie dla "SE".

Palanca ocenił też nowego szkoleniowca, stwierdzając, iż "nie wróży mu sukcesów w Polsce".

29-letni Hiszpan w poprzednim sezonie rozegrał 33 mecze w Koronie, w których zdobył sześć bramek. Jeśli wierzyć plotkom, pozyskaniem zawodnika interesuje się Jagiellonia Białystok oraz kluby z Cypru.

Super Express/INTERIA.PL

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama