Warta Poznań - Lech Poznań 0-3 w sparingu

Piłkarze Lecha Poznań pokonali w sparingowym meczu miejscową pierwszoligową Wartę 3:0 na jej boisku. Bramki dla zespołu wicelidera ekstraklasy zdobyli Daylon Claassen (dwie) i Dawid Kownacki.

W bramce Lecha stanął rekonwalescent Jasmin Burić, który po raz ostatni w barwach pierwszej drużyny Lecha stanął w meczu eliminacyjnym do Ligi Europejskiej z Honka Espoo (2-1). Szansę występu w sparingu dostał również zawodnik rezerw Mateusz Klichowicz, który w sześciu meczach zdobył sześć goli.

Reklama

- Dzisiaj bramki nie udało mi się strzelić, ale cieszę się, że dostałem szansę gry. Wydaje mi się, że mój występ był dobry. Liczę na kolejne szanse, będę pracował na treningach, żeby dostać następne okazje - powiedział dziennikarzom.

Trener Mariusz Rumak dał szansę pokazania się 18 zawodnikom. - To była gra kontrola, ale nie da się ukryć, że atmosfera świąteczna dominowała na boisku - ocenił.

Warta Poznań - Lech Poznań 0-3 (0-2)

Bramki: 0-1 Claasen (17.), 0-2 Kownacki (39.), 0-3 Claasen (85.)

Lech Poznań: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora (46. Marcin Kamiński), Hubert Wołąkiewicz (46. Jan Bednarek), Paulus Arajuuri, Mateusz Możdżeń (46. Tomasz Dejewski) - Gergő Lovrencsics (46. Dariusz Formella), Łukasz Trałka (46. Szymon Zgarda), Dimitrije Injać, Kasper Hämäläinen (46. Karol Linetty), Daylon Claasen - Dawid Kownacki (61. Mateusz Klichowicz).

Widzów ok. 1500.

Dowiedz się więcej na temat: Lech Poznań | Mariusz Rumak

Reklama

Reklama

Reklama