• 1 .Jagiellonia Białystok (54 pkt.)
  • 2 .Legia Warszawa (51 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (49 pkt.)
  • 4 .Górnik Zabrze (46 pkt.)
  • 5 .Wisła Kraków (43 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (43 pkt.)
  • 7 .Korona Kielce (41 pkt.)
  • 8 .Zagłębie Lubin (39 pkt.)

Lechia Gdańsk. Thomas von Heesen: Pod względem rezultatów sytuacja jest trochę kryzysowa

- Póki co, pod względem rezultatów, sytuacja jest trochę kryzysowa, ale od dzisiaj zaczynam ciężką pracę i jak najszybciej postaram się poukładać ten zespół tak, byśmy zaczęli odnosić zwycięstwa w Ekstraklasie. Chcę dać Lechii nowy impuls do osiągania sukcesów - mówi Thomas von Heesen, nowy trener Lechii Gdańsk, na oficjalnej stronie klubu.

Von Hessen jest już po pierwszym treningu z drużyną.

Reklama

- Moje pierwsze zadanie to jak najszybsze poznanie poszczególnych piłkarzy i zespołu jako całości. Musimy przeanalizować, gdzie drużyna posiada braki, w którym miejscu trzeba dokręcić śrubę, by Lechia zaczęła osiągać korzystne wyniki - mówi von Heesen.

Nowy trener Lechii ma dwa tygodnie do meczu ligowego z Koroną Kielce.

- Czeka nas selekcja piłkarzy i sprawdzenie, który jest najlepszy na danej pozycji. Do spotkania z Koroną Kielce musimy być tak przygotowani, by w meczu zagrali naprawdę najlepsi. Będziemy dużo pracować z piłką, nad podaniami i poruszaniem się po boisku, a także przyjrzymy się przygotowaniu fizycznemu zespołu. Chciałbym, byśmy pod względem motorycznym byli przygotowani nie na 90, a na 100 minut w meczu i by moi piłkarze w końcówkach spotkań byli w stanie dodać gazu w takim stopniu, jak na początku spotkania. Kolejna sprawa to praca nad sferą mentalną. Chcę, by w moich piłkarzach była wola wygrywania, by nie zadowalali się małymi rzeczami, jak jedno ligowe zwycięstwo - wyjaśnia Thomas von Heesen.

Jak będzie grała Lechia pod wodzą nowego trenera?

- Drużyny, które do tej pory prowadziłem, grały ofensywnie. I chciałbym, by tak samo było z Lechią. Nie jestem jednak więźniem systemów czy ustawień na boisku. To, jakim systemem będziemy grać uzależnione jest od charakterystyki piłkarzy, których mam w drużynie. Na pewno będę stawiał na dobrą organizację gry po stracie piłki i na tworzenie sobie wielu opcji w ataku po jej odzyskaniu. Mam w drużynie kreatywnych zawodników, dlatego będę stawiał na wymienność pozycji i ich własną inwencję w budowaniu akcji - podkreśla von Heesen.

Ekstraklasa - tabela, wyniki, terminarz, strzelcy

www.lechia.pl
Dowiedz się więcej na temat: Lechia Gdańsk | Thomas von Heesen | Ekstraklasa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje