• 6 .Korona Kielce (48 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (46 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (45 pkt.)

Zaur Sadajew zawieszony na dwa mecze

Napastnik Lechii Gdańsk Zaur Sadajew został zawieszony na dwa mecze przez Komisję Ligi za czerwoną kartkę, będącą wynikiem brutalnego faulu podczas meczu z Lechem Poznań.

Jak pisze "Przegląd Sportowy", Sadajew osobiście stawił się na posiedzeniu komisji, gdzie wyraził skruchę z powodu faulu oraz niesportowego zachowania po czerwonej kartce.

Komisja wzięła pod uwagę fakt, że piłkarza spotkała już dotkliwa kara od Lechii.

W związku z czerwoną kartką Sadajewa i jego zachowaniem, zawodnik, decyzją sztabu trenerskiego Lechii Gdańsk, został przesunięty do drużyny rezerw - poinformował klub.

Przesunięcie będzie obowiązywało do odwołania. Jednocześnie piłkarz został ukarany dotkliwą karą finansową.

Sadajew czerwoną kartkę zobaczył w 45. minucie, ostro wchodząc w nogi Łukasza Trałki.

Czeczen schodząc z boiska miał olbrzymie pretensje do arbitra technicznego, a następnie odsunął od siebie pokazującą go kamerę.

W tym momencie Lechia prowadziła z Lechem 1-0. W drugiej połowie dwa gole strzelił jednak Łukasz Teodorczyk i "Kolejorz" wygrał 2-1.

Dowiedz się więcej na temat: Zaur Sadajew | Lechia Gdańsk | Ekstraklasa