Ekstraklasa. Legia nie będzie świętować w Poznaniu

Jeśli w najbliższą niedzielę mistrzostwo Polski zdobędzie Legia, wręczenie trofeum odbędzie się nie w Poznaniu, po meczu z Lechem, ale w Warszawie – tak zdecydowano po wtorkowych rozmowach z udziałem przedstawicieli Ekstraklasy SA oraz trzech najbardziej zainteresowanych klubów, Lecha, Legii i Jagiellonii Białystok.

"Po wysłuchaniu argumentów Klubów podjęto decyzję, że w sytuacji, gdyby mistrzem Polski została Legia Warszawa, ceremonia wręczenia trofeum i złotych medali nie odbędzie się w Poznaniu, lecz zostanie przeprowadzona zaraz po powrocie zawodników i sztabu szkoleniowego do Warszawy. Szczegóły ewentualnej ceremonii zostaną podane przez Legię w porozumieniu z Ekstraklasą SA" - czytamy w oficjalnym komunikacie zamieszczonych na stronie internetowej Ekstraklasy SA.

Reklama

Podczas rozmów Lech zobowiązał się również do podjęcia "wszelkich niezbędnych działań, mających na celu zapewnienie zawodnikom, sztabowi trenerskiemu oraz kibicom maksymalnie szybkiego opuszczenia stadionu". "Dzięki temu przedstawiciele Legii mogliby jak najszybciej dotrzeć do Warszawy, by tam móc uczestniczyć w ceremonii" - napisano w komunikacie.

Oczywiście, jeśli tytuł mistrzowski wywalczy Jagiellonia (musi wygrać z Wisłą Płock przy jednoczesnej porażce Legii w Poznaniu), ceremonia wręczenia trofeum jest zaplanowana w Białymstoku bezpośrednio po zakończeniu spotkania.

Podczas ceremonii mistrzowskiej zostaną wręczone: trofeum oraz komplet 45 medali dla zawodników, sztabu szkoleniowego oraz innych przedstawicieli mistrza Polski.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę polskiej Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje