Ekstraklasa. Romeo Jozak szybko zareagował na urazy Mączyńskiego i Eduardo

Mając przed sobą siedem meczów w grupie mistrzowskiej, które zadecydują o ostatecznej kolejności w tabeli Ekstraklasy, Romeo Jozak ekspresowo reagował na kontuzje Krzysztofa Mączyńskiego i Eduardo w sobotnim spotkaniu z Pogonią Szczecin, wygranym przez mistrzów Polski 3-0.

Reprezentant Polski opuścił boisko w 68. minucie, a w jego miejsce pojawił się Michał Kucharczyk. - Nie wiem jeszcze, w jakim stanie jest Krzysztof Mączyński, zakończył spotkanie z urazem. Został uderzony w tylną część nogi, coś stało się z jego kolanem, ale nie chcę na razie stawiać diagnozy. Mam nadzieję, że to nic poważnego – powiedział po meczu trener Romeo Jozak.

Z kolei Eduardo w 78. minucie zmienił Jarosława Niezgodę, ale dziesięć minut później opuścił plac gry z urazem, a gospodarze musieli kończyć spotkanie w dziesięciu. - Eduardo poczuł ból i zaleciliśmy mu opuszczenie boiska – potwierdził Jozak.

W obu przypadkach nadrzędnym celem chorwackiego szkoleniowca było uniknięcie ryzyka wynikającego z dłuższej gry jego podopiecznych z kontuzją.

W 31. kolejce Ekstraklasy Legia zagra u siebie 14 kwietnia (sobota) z Zagłębiem Lubin.