Legia. Angulo i Carlitos wyznaczają standardy. Albiach przybędzie na Łazienkowską?

Najlepszym i trzeci najlepszym strzelcem Lotto Ekstraklasy są obecnie Hiszpanie, kolejno Igor Angulo z Górnika Zabrze oraz Carlitos z Wisły Kraków. Iberyjski kierunek w poszukiwaniu graczy ofensywnych obierze być może także Legia Warszawa, która podobno interesuje się ofenswnym pomocnikiem Sparty Praga Nestorem Albiachem.

Rewelację o Albiachu wyjawił poprzez Twittera dziennikarz "Super Expressu" Piotr Koźmiński. Według jego kontaktów sprawa na razie stanęła na tym, że do zawodnika zgłosili się polscy agenci, którzy chcieli pomóc mu w transferze do stolicy Polski. Ten jednak nie jest zainteresowany taką współpracą, ufa bowiem dżentelmenowi obecnie reprezentującemu jego interesy, nota bene na polskim rynku dobrze znanemu.

Reklama

"Ciekawe rzeczy dzieją się za kulisami. Trzech polskich agentów dzwoni do Nestora Albiacha, hiszpańskiego pomocnika Sparty Praga. Mówią, że Legia się nim interesuje, chcą go reprezentować. Chłopak odmawia i odsyła do swojego menedżera - Ricardo Alonso, który pracował z M. Paixao" - Koźmiński napisał na komunikatorze społecznościowym.

To, że Hiszpan nie chce pracować z ludźmi znad Wisły, nie oznacza, że nad Łazienkowską nie trafi. Potwierdził to świetnie zorientowany na czeskim rynku piłkarskim dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Grzegorz Rudynek. "Nestor Albiach? Powiem tak: Legia wie o nim od kilku tygodni, nie od agentów" - Rudynek poinformował dosyć tajemniczo, również na Twitterze.

25-latek to piłkarz ofensywny, który może występować zarówno jako najwyżej ustawiony gracz środka pola, ale także na każdej pozycji w ataku. W styczniu tego roku przybył do Sparty z Dukli, czyli innej praskiej drużyny, której był zdecydowanie największą gwiazdą. Klub zapłacił za niego wówczas ponad pół miliona euro, a z transferem wiązano spore oczekiwania. Tych absolutnie jednak pomocnik nie spełnił, jeszcze wiosną do momentu kontuzji kolana grał regularnie, lecz w tym sezonie w rozgrywkach Het Ligi dobił jedynie do czterech spotkań i zaledwie 129 meczowych minut.

Wychowanek Levante to klasyczny produkt hiszpańskiego futbolu. Świetnie wyszkolony technicznie, obdarzony niezłą szybkością i równie dobrym przeglądem pola. Jest to już czwarty zawodnik, którego łączy się z drużyną z Łazienkowskiej, a przecież okno transferowe nawet się jeszcze nie rozpoczęło. Wcześniej w polskich mediach można było znaleźć wiadomości o podchodach Legii względem Czarnogórca Marco Vesovicia oraz Chorwatów Mata Malesa i Domagoja Antolicia.

MB

Dowiedz się więcej na temat: Nestor Albiach | Carlitos

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje