• 1 .Lech Poznań (12 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (9 pkt.)
  • 3 .Piast Gliwice (9 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (8 pkt.)
  • 5 .Korona Kielce (7 pkt.)
  • 6 .Legia Warszawa (7 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (6 pkt.)
  • 8 .Zagłębie Lubin (6 pkt.)

Legia. Artur Jędrzejczyk poszedł na układ z władzami klubu

Sytuacja Artura Jędrzejczyka w ostatnich miesiącach nie jest wesoła. Niespełna 31-letni reprezentant Polski z Legii Warszawa nie został zgłoszony do europejskich pucharów, a w Lotto Ekstraklasie nawet nie siadał na ławce rezerwowych. Teraz zawodnik wraca do składu. Zgodził się na rozłożenie płatności za kontrakt na dwukrotnie dłuższy okres.

Tak naprawdę w stolicy nie chcą już Jędrzejczyka od zimy. W klubie od dawna sugerują mu, aby znalazł sobie nowego pracodawcę. Wydawało się, że doświadczony zawodnik odejdzie właśnie podczas poprzedniego okienka transferowego.

Reklama

Tymczasem „Jędza” pracował jak szalony i przekonał ówczesnego trenera Romeo Jozaka. Został w zespole i wiosną grał lepiej. Dostał jednak wiadomość, że to jego ostatnia runda w Legii.

Jeszcze w czerwcu stołeczny zespół chciał oddać zawodnika za darmo, mimo że ten ma kontrakt do końca sezonu 2019/2020. Chodziło o to, aby nie płacić mu pensji, którą szacuje się na 800 tysięcy euro rocznie.

W obecnych rozgrywkach Jędrzejczyk nie zagrał ani razu. Ostatnio nie łapał się nawet na ławkę rezerwowych. Legia chciała wymusić jego odejście, ale on się do niego absolutnie nie palił. Na dodatek niedawno urodziło mu się dziecko i nie chciał opuszczać stolicy. Teraz udało się dojść do porozumienia.

W piątek doszło do kolejnego spotkania piłkarza z szefami klubu z Łazienkowskiej. Zawodnik przystał na nową propozycję. Do końca kontraktu będzie otrzymywał połowę wynagrodzenia. To zdecydowanie zmniejszy obciążenie budżetu Legii.

I tak jednak stołeczny klub będzie musiał wypłacić wszystkie pieniądze. Jędrzejczyk dostanie je jednak nie w ciągu dwóch, ale czterech lat. Płatność jest zatem rozłożona.

Zawodnik dostał zgodę na grę. W obliczu kontuzji bocznych defensorów to bardzo dobra wiadomość dla tymczasowego trenera Aleksandara Vukovicia.

W niedzielę Legia w Lotto Ekstraklasie zmierzy się na wyjeździe z Piastem Gliwice.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Lotto Ekstraklasy

Dowiedz się więcej na temat: Artur Jędrzejczyk | Legia Warszawa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje