• 1 .Lech Poznań (58 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (57 pkt.)
  • 3 .Legia Warszawa (57 pkt.)
  • 4 .Wisła Płock (53 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (50 pkt.)
  • 6 .Korona Kielce (48 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (46 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (45 pkt.)

"Legia nie zostanie wykluczona z pucharów"

Wciąż nie wiadomo, jakie sankcje spadną na Legię Warszawa za rozróby, do których doszło podczas meczu z Jagiellonią Białystok. Pewne jest, że mistrz Polski nie zostanie wykluczony z europejskich pucharów. - UEFA nie ma takie mocy sprawczej - mówi w rozmowie z INTERIA.PL Michał Listkiewicz, były prezes PZPN, a obecnie działacz europejskiej centrali piłkarskiej.

- UEFA nie wykluczy Legii z pucharów, ale incydenty z meczu z Jagiellonią na pewno trafią do dossier warszawskiego klubu. W razie, gdy kibice Legii nabroją podczas meczu Ligi Mistrzów czy Ligi Europejskiej, UEFA na pewno weźmie pod uwagę też to, co działo się podczas ligowego meczu. To spowoduje bardziej dotkliwą karę  - mówi nam były prezes PZPN-u.

Reklama

A legioniści już mają na pieńku z UEFA. Praktycznie przy każdym meczu warszawskiego klubu w Europie dochodzi do mniejszych lub większych incydentów. Decydujący mecz o awansie do Ligi Mistrzów legioniści grali przy zamkniętej "Żylecie". Nie przeszkodziło im to w zorganizowaniu kolejnego "racowiska", którego skutkiem był zakaz wstępu dla kibiców na spotkanie grupowe Ligi Europejskiej z Apollonem Limassol. Wtedy dodatkowo klub ukarano też grzywną 150 tysięcy euro oraz zamknięciem obiektu na jeszcze jeden mecz w zawieszeniu na pięć lat.

Ta kara dotyczy jednak tylko występów w europejskich pucharach. Zmagania w klubowych rozgrywkach na Starym Kontynencie, mógłby uniemożliwić mistrzów Polski tylko PZPN, ale jak twierdzi Listkiewicz nie ma ku temu przesłanek. - Nie może dojść do takiej sytuacji, jak w sezonie 1993/94, kiedy to legioniści, mimo że zostali mistrzami Polski, nie zostali zgłoszeni do eliminacji Ligi Mistrzów. Wówczas to była inna sytuacja, klub był podejrzany o ustawianie meczów, a teraz doszło "tylko" do zakłócenia porządku. Jeśli Legia zajmie miejsce premiowane startem w eliminacjach Ligi Mistrzów lub Ligi Europejskiej, PZPN musi zgłosić ją do pucharów - kończy Listkiewicz.

Jutro rozstrzygnie się jakie sankcje spadną na warszawian. O  godz. 15.30 rozpoczyna się posiedzenie Komisji Ligi Ekstraklasy. Mecz z Jagiellonią prawdopodobnie zostanie zweryfikowany jako walkower dla gości. Do tego legioniści rozegrają trzy kolejne mecze u siebie bez udziału publiczności.

Krzysztof Oliwa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje