Legia - Pogoń 3-0. Sebastian Szymański: Nie możemy myśleć, że kryzys za nami

Sebastian Szymański był jednym z najaktywniejszych i najlepszych piłkarzy Legii Warszawa w sobotnim meczu z Pogonią Szczecin (3-0). 18-latek miał spory udział przy pierwszym golu dla mistrzów Polski, a trzeciego strzelił sam po podaniu Michała Kucharczyka. - Jestem zadowolony ze swojego występu, ale bez udziału zespołu nie byłoby tej bramki. Sam przecież bym nie wygrał – powiedział Szymański.

Z każdym miesiącem młodzieżowy reprezentant Polski prezentuje się lepiej. To z kolei sprawia, że dostaje więcej szans od trenera Romeo Jozaka.

Reklama

- Szymański to młody piłkarz i odkąd tutaj jestem powtarzam, że jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników, jakich spotkałem. Być może z Pogonią rozegrał najlepsze spotkanie za mojej kadencji trenerskiej. Wcześniej miewał wahania formy, ale ostatnio gra coraz lepiej. Nie chcę jednak popadać w hurraoptymizm. W sobotę wygraliśmy przede wszystkim jako drużyna – skomentował dyspozycję Szymańskiego Jozak.

Po dwóch niezłych meczach w szatni Legii powiało optymizmem. Do obrony mistrzostwa Polski droga jednak wciąż daleka. Tym bardziej, że w grupie mistrzowskiej z Lechem Poznań i Jagiellonią Białystok „Wojskowi” zagrają na wyjeździe.

- Myślę, że nie będzie spokoju w szatni, ponieważ nie możemy teraz odpuścić. Zagraliśmy ostatnio dwa dobre spotkania, ale wiadomo, że końcówka sezonu musi być dla nas dobra, bo chcemy zdobyć mistrzostwo. Z Pogonią wygraliśmy i mam nadzieję, że do końcówki sezonu będziemy dobrze przygotowani i wygramy wszystkie mecze do końca – stwierdził Szymański.

- Chcemy dać z siebie więcej niż w ostatnich czasach, bo chcemy zdobyć mistrzostwo. Nie możemy myśleć, że kryzys za nami, nie możemy odpuszczać, musimy iść do przodu, bo jedno potknięcie może nas oddalić od tytułu. Każdy z nas chciał umierać za drużynę w dwóch ostatnich meczach – podkreślił wychowanek TOP 54 Biała Podlaska.

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa | Sebastian Szymański | Romeo Jozak | Pogoń Szczecin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje