• 1 .Arka Gdynia (0 pkt.)
  • 2 .Cracovia (0 pkt.)
  • 3 .Górnik Zabrze (0 pkt.)
  • 4 .Jagiellonia Białystok (0 pkt.)
  • 5 .Korona Kielce (0 pkt.)
  • 6 .Lech Poznań (0 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (0 pkt.)
  • 8 .Legia Warszawa (0 pkt.)

Legia Warszawa. Amerykanin Brian Iloski sprawdzany przez Jozaka

Przebywająca obecnie w Stanach Zjednoczonych Legia, która bierze udział w towarzyskim Florida Cup oraz zimowych przygotowaniach do drugiej części sezonu, stara się jak najwięcej wyciągnąć z podróży za wielką wodę. Dlatego też sprawdza tamtejszych zawodników. Do trenującego z zespołem i mającego polskie korzenie Michaela Waclawa dołączył w tygodniu jego rodak Brian Iloski.

18-letni Waclaw do stołecznej drużyny dołączył już w poniedziałek, zawodnika pięć lat starszego spotkało to dwa dni później. Obaj amerykańscy piłkarze mają pracować wspólnie z Legią i być obserwowani przez Romeo Jozaka i jego współpracowników do końca pobytu klubu za oceanem, czyli do 21 stycznia. Później osoby decyzyjne z Łazienkowskiej mają postanowić, czy będą chciały kontynuować współpracę z amerykańskim duetem.

Reklama

Iloski to mogący występować po obu stronach boiska skrzydłowy, który oprócz narodowości amerykańskiej posiada także macedońską. Pomimo 23 lat na karku jest on dopiero na starcie profesjonalnej kariery. W poprzednim sezonie przywdziewał barwy drużyny akademickiej UCLA Brains, która występuje w tamtejszej lidze uczelnianej NCAA. W szesnastu meczach w minionym roku udało mu się zdobyć pięć bramek.

Trener Jozak spekulował już, że rozważa to, aby obu wspominanym panom dać szansę sprawdzenia się w warunkach meczowych w legijnych barwach. Teraz przed warszawskim klubem drugi i zarazem ostatni mecz Florida Cup. W nocy z soboty na niedzielę drużyna zagra z kolumbijskim Atletico Nacional, a następnego dnia spakuje bagaże i powróci do kraju. Być może z którymś z młodych Amerykanów na pokładzie.

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje